fbpx

Każdy producent motocykli ma swoje motto. Zazwyczaj są mniej lub bardziej uzasadnione, ale ciężko o bardziej pasujące hasło niż to jakim podpisuje się MV Agusta – „Motorcycle art”. A dzieła sztuki przecież wypadałoby prezentować w galerii.

Zatem punkty sprzedaży motocykli MV Agusta należy raczej nazywać galeriami motocyklowymi niż salonami. Zresztą patrząc po siedzibie nowego importera, który jest zarazem warszawskim punktem, galeria to adekwatne słowo. Każdy segment Agusty ma swój pokój gdzie w odosobnieniu możesz wlepiać spojrzenie w każdy detal. Nie dziwię się takiemu rozplanowaniu. Od widoku wszystkich motocykli w jednym pomieszczeniu idzie dostać oczopląsu.

Nowa sieć dealerska

Z racji przejęcia importerstwa MV Agusty przez nową firmę – Motors, przyjemność obcowania z Brutale, Dragsterem czy F3 będzie bardziej dostępna. Oprócz punktu przy Puławskiej w Warszawie, Agusty będą dostępne w Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie – nie tylko do kupienia, ale i do przetestowania.

Na razie nie wiadomo dokładnie jak będzie wyglądał cały zastęp testowy, ale na pewno do dyspozycji będzie Turismo Veloce i Brutale – do których pewnie będziemy próbowali się przytulić w nadchodzącym sezonie! 🙂 Do kupienia będą natomiast wszystkie modele oferowane w Europie – łącznie z takimi egzotykami jak wersje Reparto Corse, Lewis Hamilton czy Brutale ORO – 212 konny naked wyprodukowany w 300 egzemplarzach. Tego ostatniego oczywiście nie będzie w nadmiarze – raptem jedna sztuka w naszym kraju. Cena? ok. 180 000 zł.

Egzotyczna egzotyka

„Egzotyczny model MV Agusty” – brzmi trochę jak masło maślane. Fabryka wypuszcza rocznie ok. 5500 egzemplarzy, więc w przypadku tej marki określenie „zwykły” czy „popularny” model nie wchodzi w grę w żadnym przypadku. Zwłaszcza, że ceny nie zwiastują, żeby miało się to zmienić.

Najniższy pułap to mniej więcej 60 000 zł, a górny? No cóż… zależy od twoich upodobań, bo możesz zdecydować się na skorzystanie z programu CRC, dzięki któremu z fabryką opracowujesz motocykl na indywidualne zamówienie, a modyfikacje wykraczają daleko poza dołożenie akcesoryjnych dźwigienek i kanapy. Bez względu na model, Agusty tanie nie są. Wiemy jednak, że są amatorzy mający na nie smaka i środki. Mamy nadzieję, że dzięki nowym dealerom częściej będzie można je spotkać na naszych ulicach.

Autoryzowane salony i serwisy MV Agusta w Polsce:

MV Agusta Warszawa

ul. Puławska 403A
02-801 Warszawa
tel. 22 716 66 66
[email protected]
https://www.facebook.com/motorsmvagusta/

Moto Mio

Galeria Kazimierz
ul. Podgórska 34
31-536 Kraków
tel: +48 602 155 512
[email protected]

MV Agusta Poznań

ul. Bułgarska 65B
60-320 Poznań
tel. +48 507 725 55
[email protected]

MV Agusta Wrocław

ul. Wrocławska 33e
55-095 Długołęka (pod Wrocławiem)
tel: +48 507 956 888
[email protected]

KOMENTARZE