fbpx
A password will be e-mailed to you.

Największe w Polsce motocyklowe wydarzenie roku zbliża się wielkimi krokami! Już we wrześniu oczy wszystkich entuzjastów Hard Enduro skupią się na Dąbrowie Górniczej, która rozbrzmi warkotem silników topowych zawodników tej wymagającej dyscypliny.

Zapiszcie tę datę! 11-12 września, po raz pierwszy w Polsce, rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro! Zawody HERO Challenge oficjalnie dołączyły do grona najbardziej zróżnicowanej i najtrudniejszej serii wyścigów motocyklowych na świecie.

„Przystąpienie do najbardziej prestiżowej serii imprez Hard Enduro, to dla nas ogromny zaszczyt. Jak wielokrotnie podkreśla w udzielanych wywiadach Międzynarodowy Promotor cyklu, firma WESS GMBH, Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro to łącznie 8 wyścigów, z których każdy posiada niepowtarzalną specyfikę, zarówno pod względem terenu, jak i formuły zawodów, tworząc razem niepowtarzalną całość. Finalnie, każdy z przystanków ma zawierać w sobie coś wyjątkowego i bardzo trudnego” – komentuje Tomasz Gagat, pomysłodawca i organizator zawodów HERO Challenge.

W całej serii Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro znajduje się wachlarz różnorodnych wyścigów:

 •  Red Bull Romaniacs / Rumunia – stricte górskie ściganie z wyjątkowo długimi i stromymi podjazdami oraz zjazdami. To najdłuższy i najtrudniejszy wyścig w całej serii. 
 • Erzberg Rodeo / Austria – 3-godzinna rywalizacja w kamieniołomie na piekielnie trudnych podjazdach. Erzberg słynie także ze „Stołówki Carla” – ponad kilometrowej, niesamowicie wymagającej sekcji wielkich kamieni i głazów.
 • Getzen Rodeo / Niemcy – zawody zlokalizowane wokół jednej niewielkiej góry z bardzo krótkimi, ale niezwykle technicznymi podjazdami.
 • Tennessee Knockout Enduro / USA – finał wyścigu to zaledwie kilkuminutowe okrążenie, które zawodnicy pokonują wielokrotnie. Głównymi składnikami trasy są kamienie i ogromne głazy oraz podjazdy.

HERO Challenge

HERO Challenge 2021 – trasa

Polska runda Mistrzostw Świata będzie równie specyficzna i unikatowa. Wyścig główny rozegrany zostanie na 15-kilometrowej pętli, którą najlepsi zawodnicy pokonywać będą w około 30 minut.

Prace nad przebiegiem trasy trwają w najlepsze, jednak już dziś organizatorzy zapowiadają, że będzie o wiele trudniejsza, niż ta z ubiegłorocznej, pierwszej edycji HERO Challenge. Szczegóły trasy udostępnione zostaną jeszcze przed uruchomieniem rejestracji na zawody.

„Jedno jest pewne… To będzie prawdziwy test Waszych wszechstronnych umiejętności!” – zapowiadają organizatorzy!

Dla kogo HERO Challenge 2021?

Wydarzenie skierowane jest zarówno do amatorów (bez licencji), jak i profesjonalistów rywalizujących o punkty w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata.

W zawodach weźmie udział łącznie 400 uczestników w sześciu klasach startowych: PRO, Expert, Expert Masters, Kobiety, Hobby, Hobby Masters.

Każdy otrzyma wyjątkową szansę na to, by zmierzyć się w rywalizacji łokieć w łokieć z topowymi zawodnikami Hard Enduro, porównać czasy przejazdu oraz poczuć klimat największych światowych imprez tego formatu. Wielu może tylko pomarzyć o tym, by rozłożyć swój namiot w paddocku, obok stanowisk takich ekip, jak KTM, Husqvarna, Sherco  czy Gas Gas. HERO Challenge

Kiedy rejestracja na HERO Challenge?

Otwierajcie kalendarze i ustawiajcie przypomnienia! Rejestracja rusza w środę 23 czerwca, o godzinie 9:00!

Limit miejsc podczas zapisów wynosi jedynie 350 osób, zatem kto pierwszy – ten lepszy!

Start w pierwszej edycji Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro w Polsce to prawdziwy MUST BE tego sezonu, którego nie można przegapić.

„Zostań częścią tego historycznego wydarzenia i razem z nami zapisz nowy rozdział w światowym motosporcie. Ryk silników, hektolitry adrenaliny i ekstremalne emocje podczas Mistrzostw Świata Hard Enduro – HERO Challenge gwarantowane!” – zapowiadają organizatorzy!

Kalendarz Mistrzostw Świata Hard Enduro 2021:

 1. 7-9 maja – Extreme XL Lagares – Portugalia
 2. 3-5 czerwca – Red Bull Erzbergrodeo – Austria
 3. 10-11 lipca – Abestone Hard Enduro – Włochy
 4. 27-31 lipca – Red Bull Romaniacs – Rumunia
 5. 13-15 sierpnia – Red Bull TKO – USA
 6. 11-12 września – HERO Challenge – Polska
 7. 1-3 października – Hixpania Hard Enduro – Hiszpania
 8. 29-30 października – GetzenRodeo – Niemcy
KOMENTARZE