fbpx
A password will be e-mailed to you.

Niestety, odwołano drugą rundę sezonu 2021 Mistrzostw Świata Hard Enduro – słynne Red Bull Erzbergrodeo rozgrywane w Austrii.

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19, oraz związane z nią światowe ograniczenia, niemożliwe będzie rozegranie słynnego Red Bull Erzbergrodeo. Organizatorzy zdecydowali się odwołać event pierwotnie zaplanowany na pierwszy weekend czerwca. 

Erzbergrodeo od lat uchodzi za jedną z najważniejszych rund Hard Enduro. Niestety, nowe przepisy wprowadzone przez Austriaków, a dotyczące ograniczeń związanych m.in. z organizacją tak dużych eventów, nie pozostawiły wątpliwości. Chociaż pracowano nad kilkoma scenariuszami, aby zawody udało się rozegrać, ostatecznie nic z tego nie będzie.

„Oczywiście jesteśmy rozczarowani tym, że Red Bull Erzbergrodeo musiało znów zostać odwołane. Po rozmowie z organizatorami, ta decyzja jest jednak zrozumiała. Oczywistym jest, że to ulubiony wyścig wśród zawodników i fanów Hard Enduro, i będzie go w tym roku brakowało. Nikt nie spodziewał się, że Żelazny Gigant zniknie na dwa lata, ale wrócimy w przyszłym roku!” – mówił menadżer serii Mistrzostw Świata Hard Enduro, Winfried Kerschhaggl.Erzbergrodeo 2019Red Bull Erzbergrodeo ma powrócić w przyszłym sezonie. Event zaplanowano wstępnie na weekend 16-19 czerwca 2022 roku.

Tym samym zawodnicy walczący o tytuł mistrza świata Hard Enduro, do rywalizacji wrócą dopiero za dwa miesiące. W dniach 10-11 lipca, we Włoszech ma odbyć się Abestone Hard Enduro. Liderem po pierwszej rundzie – skróconego przez pandemię Extreme XL Lagares – jest Billy Bolt.

Advertisement

Kalendarz Mistrzostw Świata Hard Enduro 2021:

  1. 7-9 maja – Extreme XL Lagares – Portugalia
  2. 3-5 czerwca – Red Bull Erzbergrodeo – Austria
  3. 10-11 lipca – Abestone Hard Enduro – Włochy
  4. 27-31 lipca – Red Bull Romaniacs – Rumunia
  5. 13-15 sierpnia – Red Bull TKO – USA
  6. 11-12 września – HERO Challenge – Polska
  7. 1-3 października – Hixpania Hard Enduro – Hiszpania
  8. 29-30 października – GetzenRodeo – Niemcy

fot. Red Bull Content Pool

KOMENTARZE