fbpx
A password will be e-mailed to you.

W klasie MotoGP znów najlepszy okazał się Casey Stoner, który dosłownie zmiażdżył rywali. Zawodnik Hondy na mokrym torze czuł się doskonale i na mecie pojawił się z 15 sekundową przewagą nad partnerem z zespołu, Andrea Dovizioso. Trzecie miejsce nieoczekiwanie zajął Colin Edwards z zespoły Tech3 Yamaha. Dzięki 4 zwycięstwu w tym sezonie i 27 w […]

W klasie MotoGP znów najlepszy okazał się Casey Stoner, który dosłownie zmiażdżył rywali. Zawodnik Hondy na mokrym torze czuł się doskonale i na mecie pojawił się z 15 sekundową przewagą nad partnerem z zespołu, Andrea Dovizioso. Trzecie miejsce nieoczekiwanie zajął Colin Edwards z zespoły Tech3 Yamaha. Dzięki 4 zwycięstwu w tym sezonie i 27 w karierze Stoner jest już pierwszy w klasyfikacji generalnej. Na fotelu lidera zmienił Jorge Lorenzo, który w Anglii pożegnał się z torem w dość widowiskowy sposób. Losy Mistrza Świata podzielił też jego partner z zespołu Ben Spies oraz Marco Simoncelli, który miał szansę na drugie miejsce.


REKLAMA

Moto 2 to czwarte zwycięstwo w tym sezonie dla Stefana Bradla, ale bohaterem dnia był Bradley Smith. Ulubieniec miejscowej publiczności miał kłopoty z motocyklem podczas kwalifikacji i dwukrotnie wracał do boksu pod prąd przez depo. Kosztowało go to karę 1000 euro i dopiero 28 pozycję startową. Wyścig odbywał się jednak po mokrym i młody Brytyjczyk dał koncert jazdy korzystając też trochę z pecha kilku rywali. Ostatecznie był drugi. Podium dopełnił Michele Pirro. W klasyfikacji generalnej z ogromna przewagą prowadzi Bradl przed Simone Corsi, a trzeci jest Yuki Takahashi.

Na Silverstone wyjątkowo jako ostatnia startowała klasa 125. Zmiana podyktowana była różnicą czasu i już kilka lat temu telewizje wymusiły, żeby tak przemeblowywać plan dnia, żeby wyścig klasy MotoGP był o tradycyjnej dla ich odbiorców porze. Na zalanym wodą torze swoje pierwsze zwycięstwo zaliczył Niemiec Jonas Folger, który pokonał Johanna Zarco. Na podium powrócił też Hector Faubel, który przez ostatnie dwa lata słabo radził sobie w mocniejszych klasach. Liderem klasyfikacji generalnej nadal jest Nico Terol, Folger i Zarco zajmują kolejne miejsca.

Tekst Łukasz Świderek | Zdjęcia Agencja Świderek

ZOBACZ TAKŻE:


REKLAMAREKLAMA


Pierwsze testy przed MotoGP 2012

MotoGP | I znów Pan Stoner

Motocykle – ogłoszenia

KOMENTARZE

REKLAMA