fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wydaje się, że saga pt. kto w końcu będzie tytularnym sponsorem teamu VR46 w MotoGP – w końcu dobiegła końca. Po zamieszaniu z Aramco, ekipy Valentino Rossiego mają być sponsorowane przez włoską firmę z sektora bankowego – Mooney.

Ogłoszenie wejścia ekipy Valentino Rossiego do MotoGP w sezonie 2022 informowano jeszcze w połowie sezonu 2021. Potem szumnie ogłoszono, że sponsorem tytularnym zespołu będzie Aramco – saudyjski koncern paliwowo-chemiczny, należący zresztą do saudyjskiej rodziny królewskiej. Potem jednak pojawiły się problemy – zaprzeczano, jakoby umowę podpisano, a VR46 nigdy nie doczekał się pieniędzy. Aramco zresztą trudno było szukać na prowizorycznej liście startowej na sezon 2022.

Jeszcze w trakcie minionego sezonu team wdrożył plan awaryjny i rozpoczął poszukiwania nowego sponsora tytularnego. W końcu się udało, a skład VR46 Racing podpisał umowę z Mooney – włoską firmą z sektora bankowego. Tym samym zarówno w MotoGP, jak i Moto2, zespoły Valentino Rossiego w sezonie 2022 startować będą pod nazwą Mooney VR46 Racing Team.

W pośredniej kategorii w barwach VR46 reprezentować będą Celestino Vietti i Niccolo Antonelli. W MotoGP będą to Luca Marini (na Desmosedici w specyfikacji 2022) oraz debiutant Marco Bezzecchi (dosiądzie modelu GP21).

KOMENTARZE