fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas gdy inni w końcówce roku raczej odpoczywają, Metzeler kończy sezon z przytupem i ogłasza pojawienie się na rynku dwóch nowych modeli opon – Tourance Next 2 oraz Karoo 4 – dedykowanym maszynom adventure i maxi enduro.

Model Tourance Next 2 gwarantuje całkowicie nowy poziom osiągów w segmencie adventure. Opony zaprojektowano dla tych wszystkich, którzy lubią zarówno długie podróże, ale też szybkie wycieczki poza miasto, tak w samotności, jak i z pasażerem.

Advertisement

Tourance Next 2 posiada charakterystyczny dla Metzeler wzór bieżnika w kształcie litery pi (π). Taki bieżnik nie tylko zapewnia większą stabilność, ale też bardziej równomierne zużycie. Ponadto poprawia się też siła bocznego nacisku, co z kolei przekłada się na lepsze osiągi w terenie.

Producent zapewnia, że w nowym modelu odprowadzanie wody jest jeszcze lepsze, a droga hamowania – krótsza. Wpływ na to ma nie tylko bieżnik, ale też zmieniona formuła mieszanek z płynnymi polimerami oraz ich układ. Zastosowano w nim bowiem technologię Metzeler Hyperbase. Dzięki temu uśredniona droga hamowania jest krótsza o około 10% w porównaniu z poprzednimi modelami. 

Metzeler Tourance Next 2

Z kolei model Karoo 4, a więc sukcesor wielokrotnie nagradzanego Karoo 3, to reprezentant najnowszej generacji produktów Metzeler. Opona idealnie sprawdzi się nie tylko w motocyklach adventure, ale także modelach maxi enduro. Dzięki nim, wszyscy łowcy przygód będą czuli się podczas jazdy jeszcze lepiej.

W Karoo 4 zastosowano rewolucyjny, opatentowany wzór bieżnika. To on sprawia, że osiągi tak na asfalcie, jak i w terenie, są jeszcze lepsze. W przypadku jazdy po asfalcie, inżynierowie Metzeler skupili się przede wszystkim na poprawie ogólnego prowadzenia, a także zachowania na mokrej nawierzchni. Opracowali wzór bieżnika, który pozwala na bezpieczne składanie się w zakręt nawet, gdy nie jest sucho. Z kolei miłośnicy jazdy w terenie mogą być spokojni, bo poprawiono osiągi opony na miękkich nawierzchniach, takich jak piasek czy błoto.

Oba modele trafią do sprzedaży w pierwszym kwartale 2022 roku. Model Tournce Next 2 będzie można nabyć już w styczniu, z kolei Karoo 4 – w marcu.

Metzeler Karoo 4

KOMENTARZE

Advertisement