fbpx

Metzeler podpisał umowę z promotorem serii FIM Supermoto – XIEM, na mocy której niemiecki producent będzie wyłącznym dostawcą opon w latach 2023-2025 w seriach S1GP i S4 European, a także Supermoto of Nations.

Producent opon Metzeler został wybrany przez XIEM na oficjalnego dostawcę opon do mistrzostw świata i Europy FIM Supermoto oraz FIM Supermoto of Nations. XIEM, czyli firma zarządzająca prawami telewizyjnymi, marketingowymi i promocyjnymi tych serii, wybrała niemiecką markę opon jako partnera i wyłącznego dostawcę ogumienia na lata 2023-2025. Wszystkie ekipy i zawodnicy w mistrzowskiej kategorii S1GP i europejskiej klasie S4, a także w zawodach narodowych będą jeździć na oponach Metzeler RACETEC SM.

Metzeler RACETEC SM to opony opracowane specjalnie dla motocykli typu supermotard. Zastosowane w nich mieszanki mają wysoką zawartość krzemionki, aby zapewnić szybkie nagrzewanie i jednocześnie zoptymalizowaną odporność na ścieranie. Bieżnik ma rowki „w poprzek” środkowej części opony, co zapewnia lepszą przyczepność mechaniczną na terenowych odcinkach toru. Wszyscy zawodnicy otrzymają 17-calowe tylne opony z mieszanki K1. Z kolei co do przodów, to startujący w kategorii S1GP będą mieli 16,5-calowe opony z mieszanek K1 i K2, podczas gdy rywalizujący w serii S4 European będą mogli używać także 17-calowych opon z tych samych mieszanek.

Danilo Boccadolce, dyrektor generalny XIEM, mówił: „Jestem dumny i zadowolony z porozumienia osiągniętego z tak prestiżową marką, jaką jest Metzeler. To jeden ze światowych liderów w produkcji opon motocyklowych. Ten ważny wybór jest tylko wartością dodaną do serii, którą zarządzamy”.

Z kolei dyrektor marketingu moto marki Metzeler, Francesco Pietrangeli dodawał: „Cieszymy się, że ta ekscytującą dyscyplina znajdzie się w sportowym portfolio firmy Metzeler. Supermoto doskonale wpasowuje się w charakterystykę marki, ponieważ to sport wymagający odpowiedniej techniki jazdy, w której osiągi oferowane przez opony grają niezwykle ważną rolę”.

Sezon 2023 FIM Supermoto World Championship wystartuje już 30 kwietnia od rundy o GP Włoch. Po rywalizacji na Sardynii, w Niemczech, Bułgarii, Katalonii, finał tegorocznego cyklu zmagań odbędzie się w Belgii w dniu 8 października. Zaledwie tydzień później, na włoskim obiekcie Castelletto di Branduzzo odbędą się zawody Supermoto of Nations.


zdjęcie główne: FIM Supermoto World Championship

KOMENTARZE