fbpx
A password will be e-mailed to you.

Program “Niezwykłe Stany Prokopa” doczeka się fantastycznej kontynuacji! Po pasjonującej podróży przez Stany Zjednoczone Fordem Mustangiem, którą można było oglądać na TVN-ie, tym razem Marcin Prokop postanowił zmienić cztery koła na dwa i wyruszył Triumphem w trasę po Bałkanach.

Bałkany to jeden z najlepszych i najciekawszych kierunków, jeśli chodzi o wyprawy motocyklowe. Marcin Prokop pokaże nam je z niecodziennej perspektywy – z jednej strony jest on bowiem doświadczonym podróżnikiem i dziennikarzem, a z drugiej nadal dość świeżym motocyklistą. W podróży Marcinowi towarzyszy jego młodszy brat, Sebastian Prokop, znany widzom “Niezwykłych Stanów Prokopa”, jako Bebek, który również dopiero kilka lat temu zrobił prawo jazdy. Jest to pierwsza tak długa, wspólna podróż motocyklowa braci Prokop.

Obydwaj podróżują po Bałkanach na motocyklach Triumph Tiger 1200. Tegoroczna odsłona tego modelu została zaprojektowana praktycznie od nowa – Tygrys otrzymał nowy, mocniejszy trzycylindrowy silnik, lżejszą ramę, dzięki której, a także innym elementom jest lżejszy o 25 kilogramów od swojego poprzednika. Do tego posiada świetny system półaktywnego zawieszenia Showa, które doskonale sprawdza się zarówno na prostej, jak i krętych górskich trasach, czy szutrowych drogach. A także ma wał Kardana, dzięki czemu nie trzeba codziennie po długiej strasie smarować łańcucha.

Bracia Prokop mają już za sobą połowę trasy i do tej pory odwiedzili Chorwację, Bośnię i Hercegowinę oraz Czarnogórę, zmagając się z wieloma trudnymi odcinkami. Jak to bywa podczas tego typu podróży, nie wszystko da się zaplanować! Po przeprawie przez zaśnieżony jeszcze Durmitor następnym przystankiem braci będzie Albania, znana wszystkim z setek bunkrów, pięknych plaż, ale także wymagających górskich tras, które nie zawsze są wyasfaltowane.

Cała podróż jest na bieżąco dokumentowana i zostanie wyemitowana w formie serialu podróżniczego pt. “Niezwykle Bałkany Prokopa”, którego emisja jest planowana na jednej z internetowych platform. Z pewnością nie zabraknie pięknych widoków, wspaniałych tras, ciekawych ludzi oraz historii, a wszystko to przedstawione z poczuciem humoru przez znanego dziennikarza.

Gdy tylko będzie znana data premiery pierwszego odcinka – poinformujemy Was!

KOMENTARZE