fbpx

Team prowadzony przez Lucio Cecchinello w MotoGP, LCR Honda świętuje 25-lecie powstania. Od tego czasu team sięgał po większe i mniejsze sukcesy we wszystkich kategoriach wyścigowych Grand Prix. Wśród jej zawodników przewijali się tacy mistrzowie, jak Casey Stoner, Stefan Bradl, Toni Elias, Cal Crutchlow, czy obecnie – Alex Marquez.

Sezon 2021 to przełomowy sezon dla Lucio Cecchinello i jego teamu w MotoGP. Zespół LCR Honda zadebiutował w klasie 125 ccm podczas GP Malezji w Shah Alam w 1996 roku. 25 lat później zespół nadal ściga się na najwyższym poziomie. Ekipa LCR Honda jest teraz większa i bardziej doświadczona, niż kiedykolwiek wcześniej, ale nadal konkuruje z tą samą pasją, z jaką zaczynała.

Już przez ćwierć wieku LCR Honda Team bierze udział w najważniejszych zawodach motocyklowych na świecie, Mistrzostwach Świata FIM MotoGP ™: najpierw w klasie 125 ccm, następnie w 2002 roku dołączył do 250 ccm, po czym przeszedł do królewskiej kategorii MotoGP w 2006 roku. Od tego czasu zespół Cecchinello startuje w klasie MotoGP, a od 2019 roku również w nowej serii MotoE.

Lucio Cecchinello: „Przede wszystkim, chciałbym podziękować każdej osobie, która była lub jest częścią rodziny LCR: zawodnikom, technikom, osobom odpowiedzialnym za nasza jednostkę gościnną, kadrze zarządzającej, sponsorom i partnerom. Każda z tych osób przyczyniła się do naszego sukcesu, wzrostu i trwania przez 25 lat. Razem przeszliśmy długą drogę.

Muszę również podziękować Dornie, IRTA i FIM za ich współpracę i wsparcie oraz ich ciężką pracę, aby Mistrzostwa Świata stały się tak popularną serią, jak to ma miejsce obecnie.

Z przyjemnością ogłaszam, że od dziś będziemy umieszczać logo 25-lecia we wszystkich naszych wiadomościach. To logo, którego będziemy używać z wielką dumą. Stworzyliśmy również hashtag z okazji 25-lecia, #LCR25, do używania którego zachęcamy wszystkich przez cały sezon 2021”.

W sezonie 2021 team LCR reprezentują w MotoGP Alex Marquez oraz Takaaki Nakagami. Największe sukcesy w klasie królewskiej ekipa święciła z Calem Crutchlowem, sięgając wspólnie po trzy zwycięstwa.

KOMENTARZE