fbpx
A password will be e-mailed to you.

Moto Guzzi wprowadziło kilka zmian mechanicznych i technologicznych w popularnym modelu V9. Nowe elementy podwozia i silnik o większych osiągach zapewnią – według producenta – nowy wymiar przyjemności z jazdy. Jakie jest nowe Moto Guzzi V9 na rok 2021?

W modelu przygotowanym na 2021 rok najważniejszym – naszym zdaniem – nowym elementem jest jednostka napędowa, która trafiła do modelu V9 prosto z terenowego V85 TT (więcej o nowej wersji modelu V85 TT przeczytacie tutaj). Silnik o pojemności 850 ccm generuje moc 65 KM i moment obrotowy 73 Nm, co jak zapowiada producent ma zagwarantować dużo lepsze przyspieszenie niż w zeszłorocznym V9. Producent zapowiada, że w ofercie pojawi się również wersja A2 z mocą ograniczoną do 35 kW. W odświeżonym V9 pojawiła się także wzmocniona rama, która ma zwiększyć stabilność i precyzję jazdy.

Advertisement

Dla wygody użytkowników w nowym Moto Guzzi V9 podnóżki zostały zamontowane na gumowych podkładkach redukujących wibracje. W 2021 na wyposażeniu standardowym znalazł się system ABS i regulowany system kontroli trakcji MGCT, który można w każdej chwili ręcznie wyłączyć.

Nowa wersja V9 Bobber

Wersja Bobber otrzymała nowe minimalistyczne siodło, panele boczne z aluminium i krótszy przedni błotnik. Uwagę zwracają również zaprojektowany od podstaw cyfrowy zestaw wskaźników i oświetlenie w technologii Full LED. Najbardziej wyróżnia się przedni reflektor w kształcie Mandello Eagle, wyposażony w światła do jazdy dziennej.

Podobnie jak w przypadku modelu na rok 2020, nową wersję modelu V9 Bobber będzie można dostosować do indywidualnych potrzeb za pomocą szerokiego wachlarza akcesoriów. Na liście znalazł się m.in. system multimedialny Moto Guzzi MIA, umożliwiający połączenie motocykla ze smartfonem. Dzięki niemu i aplikacji mobilnej włoskiego producenta właściciel jednośladu będzie mógł korzystać z wielofunkcyjnego komputera pokładowego.

Test wcześniejszej wersji Moto Guzzi V9 Bobber w wykonaniu Lecha przeczytacie klikając tutaj.

Wersje kolorystyczne modeli Roamer i Bobber

Wersja Roamer trafi do salonów w unikalnym malowaniu Grigio Lunare, które wyróżnia się błyszczącym lakierem na błotnikach, zbiorniku paliwa i panelach bocznych. Podkreśla to elegancki charakter bazowego modelu V9.

Bardziej stonowaną kolorystykę znajdziemy w wersji Bobber. Całkowicie matowy lakier i żebra cylindrów pozbawione frezowania podkreślają bardziej mroczny charakter motocykla. Wygląd Bobbera dopełniają szersze opony i bardziej minimalistyczna konstrukcja (w porównaniu do wersji Roamer).

KOMENTARZE
Advertisement