fbpx
A password will be e-mailed to you.

Niemiecki producent z dumą prezentuje najnowszej generacji kask szczękowy – SCHUBERTH C5! Model stanowi połączenie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, wybitnej aerodynamiki i aeroakustyki oraz kompaktowego i smukłego designu.

Kask SCHUBERTH C5 to rezultat 23 000 godzin pracy inżynierów, 2000 kasków sprawdzanych w laboratoriach aerodynamicznych i pogodowych oraz ponad 300 godzin testów w realnych warunkach na drogach. To pierwszy model niemieckiej marki z podwójną homologacją (P/J), spełniający warunki nowej normy ECE-R 22.06.

Oznacza to nową skorupę DFP z włókna szklanego wzmocnioną pojedynczą warstwą karbonu w celu lepszego pochłaniania energii i zmniejszenia wagi. Zoptymalizowany kształt skorupy, oraz nowy projekt kołnierza, pozwolił też osiągnąć wybitne właściwości akustyczne – osiągając 85dB(A) przy 100 km/h na motocyklu typu nakaed.

Jak cała kolekcja SCHUBERTH, C5 posiada system A.R.O.S. zapobiegający zrolowaniu kasku z głowy podczas wypadku, jednak z nową poprawioną pozycją paska zwiększającą komfort w okolicy gardła.SCHUBERTH C5SCHUBERTH C5 jako pierwszy posiada dwa wloty powietrza na szczęce. Dodatkowy wlot wyposażono w wymienny, łatwy w praniu filtr ułatwiający oddychanie w ekstremalnych warunkach. Wygodne przyciski pozwalają na łatwą obsługę wlotów. To, w połączeniu z nowym, tylnym spojlerem, pod którym umieszczono wylot wentylacji oraz odsłoniętymi kanałami wentylacyjnymi sprawia, że termoregulacja tłowy jeszcze nigdy nie była tak optymalna.

Nowością jest koncepcja Individual, w ramach której można idealnie dopasować bezszwową wyściółkę do rozmiaru i kształtu głowy. Osoby z bardziej nietypowymi kształtami głowy dotychczas musiały decydować się na kompromisy w dopasowaniu i wyborze rozmiarów. W modelu SCHUBERTH C5 można indywidualnie dobrać grubość wyściółek bocznych i tylnej, dzięki czemu wnętrze kasku ma bardziej owalny lub bardziej okrągły kształt. Dodatkowo można zmienić grubość wkładek policzkowych.SCHUBERTH C5 SCHUBERTH C5SCHUBERTH postawił też na sprawdzone detale, które wyróżniają go na tle konkurencji. Podobnie jak zaprezentowana w daszku kasku E1, funkcja pamięci pozycji została zaimplementowana do wizjera modelu C5. Dzięki temu pozycja, w której pozostawiony będzie wizjer zostanie zachowana po otwarciu i ponownym zamknięciu szczęki. Pojawił się również nowy system komunikacji Plug and Play, oparty na interkomie Sena 50S z głośnikami, anteną Mesh, anteną FM i anteną Bluetooth preinstalowanymi w skorupie kasku.

Bez wątpienia SCHUBERTH C5 to aktualnie top w swojej kategorii. Ceny kasku wynoszą: 2849 zł za monokolor oraz 3299 zł za wersję z grafikami.

Więcej informacji na www.schuberth.com.SCHUBERTH C5

KOMENTARZE