Amatorzy wyścigów na włoskich skuterach klasycznych, ścigający się w ramach pucharu European Scooter Challange, spotkali się 25 czerwca w niemieckim Leidelsholm, by rywalizować w II rundzie ucharu European Scooter Challenge.  W ten weekend do polskiego zespołu Kulesza Racing dołączył jeszcze jeden zawodnik Polish Vespa Racing Team z Gdańska – Wojtek, startujący w tym sezonie na Vespie PK w klasie K6.

Frekwencja w stosunku do poprzedniej rundy we Francji wyraźnie wzrosła. W klasie K5 zgłosiło się 18 zawodników, zaś w K6 aż 13! W porannych sobotnich kwalifikacjach klasy K5 Valentino Randazzo na swoim „domowym” torze zdeklasował rywali, jako jedyny wykręcając czas 56,717s! Igor Kulesza, walcząc z Jonasem Speckerem o P2, wykręcił 57,114s, ale finalnie przegrał o 0,011s i niestety pod koniec zaliczył upadek, po którym musiał w czasie przerwy przed wyścigiem doprowadzić swoją Vespę do ładu. Witold Kulesza bez przygód zajął 6. pole startowe, a Roman Kulesza 15.

Start do pierwszego wyścigu klasy K5 (513 Valentino Randazzo na P1, 519 Igor Kulesza na P3, 534 Witold Kulesza P5)

W K6 Piotr Kulesza miał startować z 4, zaś Wowit (Wojtek Witkowski) z 5 pola startowego. Jak w wielu innych dyscyplinach sportu – również u nas na końcowy sukces składa się kilka czynników. Chodzi tutaj przede wszystkim o dyspozycję zawodnika, funkcjonowanie sprzętu i „czucie” toru. Ten dzień wyraźnie nie należał do Igora, który nie czuł się najlepiej na torze po upadku. Tym razem role się odwróciły i to Witold po dobrym starcie zdobył 4 miejsce w I wyścigu, Igor uplasował się na 6 pozycji, a Roman był 14.

Zawodnicy PVRT po dekoracji; od lewej – Roman Kulesza, Piotr Kulesza, Igor Kulesza, Wojtek Witkowski, Witold Kulesza

W II wyścigu Witold znów pokazał klasę, zajmując ponownie 3. miejsce po pięknej walce z Thomasem Lenkeitem i wykręcając świetny czas – 57,381s. Igor poprawił swoją pozycję o jedno „oczko”, dojeżdżając na 5 miejscu. Roman ponownie był 14., ale bił swoje rekordy schodząc już poniżej minuty – 59,600s. Wyścig nr III zakończył się dla Witolda w ten sam sposób, jak poprzedni – ponownie wywalczył 3. pozycję, tym razem tuż przed Igorem, który poczuł się już pewniej i zajął P4. Roman znacznie poprawił pozycję dojeżdżając na P10.

Walka w ciasnym nawrocie – pierwszy 513 Valentino Randazzo, drugi 578 Jonas Specker, trzeci 534 Witold Kulesza

Grupa wszystkich zawodników klasy K5 po starcie

Dekoracja klasyfikacji generalnej klasy K6 za sezon 2021 (od lewej Timo Drack P2, Roman Kulesza wraz z córką Jagną P1, Marcus Beranek P3)

W I wyścigu klasy K6 Piotr zameldował się na 3 miejscu. Musiał niestety wracać do parku maszyn na piechotę, ponieważ tuż za linią mety w jego Vespie skończyło się paliwo! Wojtek po niegroźnym na szczęście upadku, był 9. W II „biegu” K6 Piotr już na pierwszym okrążeniu przesunął się na 2. miejsce, ale niestety na kolejnym w wyniku awarii technicznej zakończył wyścig, co gorsza za awarię odpowiedzialny był jeden konektor, który w wyniku wibracji pękł. Wojtek zajął tym razem 8 miejsce.Ponieważ do kolejnego wyścigu startujemy zgodnie z kolejnością zajętych miejsc w poprzednim „biegu”, do III wyścigu K6 Piotr musiał startować z końca stawki (12 pola startowego). W wyniku szaleńczego pościgu udało mu się zająć 4. miejsce, co można uznać za duży sukces. Wojtek był w tym samym „biegu” ósmy.

Podsumowując – rundę należy uznać za udaną. Pomimo dużego upału wszystkim udało się dojechać do końca, w dobrej kondycji, i kolejny zawodnik PVRT stanął tego dnia na podium. Przy okazji tej rundy odbyło się również wręczenie nagród za klasyfikację generalną sezonu 2021. Roman odebrał nagrodę za P1 w klasie K6, a Igor P3 w klasie K5.

Na zdjęciu Cała ekipa Polish Vespa Racing Team z Danny – organizatorką rundy (od lewej Piotr, Marta, Roman, Jagna, Igor, Witold – Kulesza; Luna; Danny Place, Katarzyna Stasiak, Wojtek Witkowski).

Wyniki końcowe zawodników Polish Vespa Racing Team na II rundzie ESC w Niemczech: