fbpx

Podczas zbliżającej się wielkimi krokami czternastej edycji Polish Bike Week, po raz pierwszy zorganizowany zostanie wyjątkowy konkurs customowy – Karpacz Custom Bike Show 2023!

HD-Tour, organizator Polish Bike Week (PBS) oraz firma Game Over Cycles, najbardziej znany polski producent motocykli typu custom, ogłaszają organizację I Karpacz Custom Bike Show 2023. Będzie to wyjątkowy konkurs motocykli typu custom zorganizowany w ramach Polish Bike Week.

PBS to impreza o wymiarze międzynarodowym, która odbywa się co roku w Karpaczu. Wydarzenie jest wpisane w oficjalny kalendarz HOG (Harley Owners Group™) i rokrocznie gromadzi u podnóża Sudetów kilka tysięcy motocykli oraz dziesiątki tysięcy fanów motoryzacji. W 2022 roku na Polish Bike Week gościło 15 000 pojazdów i 30 000 uczestników. W tym roku organizatorzy spodziewają się 100 000 zwiedzających oraz 120 wystawców.

I Karpacz Custom Bike Show 2023 to konkurs customowy, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Jest organizowany we współpracy z Game Over Cycles, najbardziej utytułowaną polską firmą customową, której maszyny były nagradzane na największych oraz najbardziej prestiżowych imprezach świata. Maszyny GOC zdobyły 24 nagrody, w tym 17 międzynarodowych, na takich imprezach jak European Bike Week w Austrii czy Daytona Bike Week i Sturgis Rally w USA.

Partnerami konkursu są również polski oddział firmy Anest Iwata, uznanego na świecie japońskiego producenta pistoletów natryskowych, firma Novol, największy polski producent rozwiązań dla lakiernictwa oraz Eagle Motorcycles Rent & Travel, firma zajmująca się organizacją wypraw motocyklowych.

Karpacz Custom Bike 2023 Show odbędzie się w ramach Polish Bike Week 2023 w dniach 4-5 sierpnia.

Motocykle można zgłaszać w siedmiu kategoriach:

  1. Chopper / Bobber
  2. Modyfikowany Harley
  3. Crazy Bike
  4. Old School
  5. Trike
  6. Sportsbike
  7. Cafe Racer

Poza nagrodami w poszczególnych kategoriach jury przyzna dwa wyróżnienia specjalne, a uczestnicy zlotu wybiorą najładniejszy motocykl imprezy, zostaną więc również rozdane nagrody za:

  • Malowanie
  • Best of Show
  • Nagroda Publiczności

Zwycięzca każdej kategorii otrzyma puchar oraz nagrodę rzeczową.

Zwycięzca kategorii Malowanie dodatkowo otrzyma spersonalizowane wylakierowanie kasku motocyklowego przez jednego z najbardziej cenionych polskich aerografistów – Piotra Parczewskiego, który ozdabiał kaski m.in. Kamila Stocha, mistrza świata i trzykrotnego mistrz olimpijskiego w skokach narciarskich oraz Roberta Karasia, mistrza i rekordzisty świata w ultra-triathlonie.

Zdobywca Nagrody Publiczności otrzyma zaproszenie na 6-dniową wyprawę po hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca.

Zwycięzca kategorii Best of Show dostanie zaproszenie VIP na Custombike-Show w Bad Salzuflen (Niemcy), największe na świecie targi modyfikowanych motocykli, wraz z zapewnionym noclegiem oraz możliwością prezentacji w Niemczech wyróżnionego w Karpaczu motocykla.

Motocykle można zgłaszać zarówno w dniu imprezy, jak i uprzednio online. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje na temata konkursu, jego harmonogram oraz internetowy formularz zgłoszeń można znaleźć na stronie: karpaczcustombikeshow.pl

KOMENTARZE