fbpx
A password will be e-mailed to you.

Macie trochę „drobnych” w portfelu i nie wiecie co z nimi zrobić? Mamy propozycję: pod młotek właśnie trafiła Husqvarna Viking 360 z 1968 roku. Co w niej wyjątkowego? To maszyna samego Steve’a McQueena!

Nie od dziś wiadomo, że motocykle i gwiazdy Hollywood chadzają ze sobą parami. Żadna supergwiazda nie była jednak chyba większym fanem jednośladów, aniżeli Steve McQueen. No, może poza Keanu Reevesem.

Advertisement

Swego McQueen stwierdził nawet: „nie jestem pewien, czy jestem aktorem, który się ściga, czy zawodnikiem, który gra”. To zdanie nie mogło być ani odrobinę bardziej prawdziwe. Od wyścigów serii GT i rywalizację za kierownicą samochodów sportowych, po ściganie się po pustyni na motocyklach off-roadowych… Dość powiedzieć, że rywalizację McQueen miał we krwi nawet bardziej, niż aktorstwo.

Jedną z dyscyplin, z którą McQueen był kojarzony bardziej, niż z jakąkolwiek inną, był świat wyścigów off-roadowych lub scramblingu. Czy to słynne, pustynne zmagania Baja, czy International Scottish Six Day Trial – jeśli chodziło o jazdę w terenie, to „King of Cool” był w to wkręcony na maksimum!

Teraz do sprzedaży trafił z kolei jeden motocykli, będących w posiadaniu McQueena i jego firmy produkcyjną jednoślady. Maszyna została kupiona niedługo po tym, jak McQueen pojechał zobaczyć w akcji jej ówczesnego właściciela, Bengta Åberga, ścigającego się w jednym z kalifornijskich wyścigów off-roadowych. To, co zobaczył, tak bardzo mu się spodobało, że McQueen natychmiast złożył Åbergowi ofertę. A ten sprzedał mu swoją Husqvarnę Viking 360 od razu, potem kończąc sezon na innej maszynie.

Advertisement

Dokumenty dołączone do motocykla pokazują, że oficjalna sprzedaż nastąpiła w dniu 18 lutego 1969 roku. Można z nich wyczytać, że właścicielem motocykla została wówczas firma produkcyjna McQueena – Solar Productions. W 2014 roku maszyna przeszła renowację, zarówno w kwestii wyglądu, jak i elementów mechanicznych.

Szacunkowa cena motocykla waha się pomiędzy kwotą 80-100 tysięcy dolarów. Nie zdziwimy się, gdyby wyniosła jeszcze więcej! Pełną ofertę znajdziecie tutaj.Husqvarna Viking 360 1968Husqvarna Viking 360 1968 Husqvarna Viking 360 1968 Husqvarna Viking 360 1968 Husqvarna Viking 360 1968

KOMENTARZE