fbpx
A password will be e-mailed to you.

W 2021 roku firma HJC świętuje swoje 50. urodziny i nie przestaje zaskakiwać nowościami. Na rynek jesienią trafią długo wyczekiwane modele, jak RPHA 1, ale też produkty wnoszące zupełnie nową jakość do codziennej jazdy motocyklem, jak I20, V60 czy i100. Sprawdź, jakie nowości będą na Was czekać u autoryzowanych partnerów HJC.

Wszystkie kaski HJC są starannie zaprojektowane i dokładnie przetestowane pod kątem bezpieczeństwa, komfortu, wygody i funkcjonalności. Nowe modele spełniają lub nawet przekraczają wymagania nowej normy ECE 22.06. A który z tych kasków będzie najlepszy dla ciebie? Poznaj je i wybierz coś dla siebie.

RPHA 1 – prosto z toru

Kask HJC RPHA 01R ma nie tylko świetny kształt, lecz także jedne z najlepszych malowań. To kask opracowany specjalnie dla MotoGP, zarezerwowany dla zawodników sponsorowanych przez HJC. Jeśli śledzisz MotoGP, na pewno zachwycałeś się jego designem i zastanawiałeś się, czy będzie on kiedyś dostępny również dla „zwykłych” motocyklistów. Z okazji 50. urodzin HJC wypuściło konsumencką wersję RPHA 01R – HJC RPHA 1.

Kask RPHA 1 to efekt doświadczeń i rad światowej klasy zawodników MotoGP. Inżynierowie HJC na tej podstawie stworzyli kask wyścigowy, który jest godny najlepszych torów wyścigowych. RPHA 1 to ten sam model, którego używają zawodnicy w MotoGP i WorldSBK. Kask ma homologację FIM Racing (FRHPhe-01) i spełnia wysokie wymogi normy ECE 22.06.

Jak wszystkie kaski HJC, również RPHA 1 został przetestowany zarówno w laboratorium – w specjalnym tunelu aerodynamicznym, jak i na zwykłych drogach oraz torach, aby spełnić najwyższe standardy jakości. Dzięki doświadczeniu z MotoGP kask ma kształt zapewniający optymalną aerodynamikę i świetną wentylację. Skorupa została wykonana w technologii P.I.M. PLUS. Ma sześć odpornych warstw: włókno szklane, włókno organiczne, włókno węglowe, hybryda włókna szklanego i węglowego, włókno aramidowe i znowu włókno szklane.

Wizjer w RPHA 1 posiada w zestawie wkładkę Pinlock 120 zapobiegającą parowaniu. Szyba pochłania 99% promieniowania UV i ma powłokę zapobiegającą powstawaniu rys i oczywiście piny do zrywek, jak w każdym porządnym kasku sportowym! Wielopunktowy system blokowania szyby pozwala na dodatkowe domknięcie dla pełnego zabezpieczenia. Całkowicie nowy system łatwego montażu umożliwia prostą i bezpieczną wymianę wizjera bez użycia narzędzi.

Wyściółkę kasku wykonano z tkaniny antybakteryjnej zapewniającej jeszcze lepsze odprowadzanie wilgoci i szybkie schnięcie. Wnętrze jest wyjmowane, można je zatem łatwo wyprać. Wyściółka kasku jest też przystosowana pod okulary. 

i100 – wyjątkowa szczęka z blendą

i100 to zupełnie nowa jakość wśród kasków modułowych. Dzięki obrotowej szczęce łączy zalety kasku integralnego i otwartego. Co jest wciąż wyjątkową cechą – szczękę można przełożyć całkowicie do tyłu. A podwójna homologacja daje możliwość jazdy zarówno z otwartą, jak i zamkniętą szczęką. Zaawansowana skorupa z poliwęglanu została zaprojektowana przy użyciu technologii CAD tak, aby była lekka, a jednocześnie zapewniała idealne dopasowanie i wygodę.  Jest dostępna w 6 rozmiarach od XS do 2XL. Kask jest doskonale wyważony, co jeszcze bardziej podnosi komfort jazdy. Jeśli jeździsz w grupie lub lubisz słuchać muzyki, na pewno ucieszy cię informacja, że kask jest przygotowany do instalacji systemów SMART HJC Bluetooth (10B i 20B).

HJC dba o najwyższą jakość wentylacji. Model i100 ma specjalne otwory wentylacyjne w górnej części i odprowadzenie ciepłego powietrza w części potylicznej. Wyjmowane wnętrze i wyściółka z antybakteryjnego materiału Supercool zapewniają przyjemne chłodzenie, jednocześnie dobrze odprowadzając wilgoć. W wyściółce przewidziano też miejsce na okulary.

I20 – dwa kaski w jednym

Kask HJC i20 to absolutna nowość w stajni HJC. I20 ma zdejmowaną szczękę, która – kiedy jest założona – nadaje mu agresywnego wyglądu ulicznego wojownika. Świetnie pasuje do tego dopasowana szerokokątna blenda.

Lekką poliwęglanową skorupę i20 zaprojektowano przy użyciu technologii CAD, dzięki czemu jest ona bardzo wygodna. Występuje w aż 6 rozmiarach – od XS do 2XL.

Wyściółka kasku jest wyjmowana, dzięki czemu można ją łatwo utrzymać w czystości, a antybakteryjny materiał Supercool zapewnia komfort termiczny i uczucie świeżości odprowadzając wilgoć z kasku. HJC I20 jest również przystosowany do zamontowania systemów SMART HJC Bluetooth (10B i 20B).

V60 – klasyczny styl w nowoczesnym wydaniu

HJC V60 to zupełnie nowa kategoria kasków custom on-road na rok 2022. Zainspirowany oryginalnym kaskiem FG-01 z lat 80., V60 oferuje znacznie więcej niż klasyczny wygląd. Jego zaawansowana skorupa z kompozytu włókna szklanego została zaprojektowana przy użyciu technologii CAD, dzięki czemu jest lekka, a jednocześnie zapewnia doskonałe dopasowanie i komfort. Kask ma też dużą blendę przeciwsłoneczną IS-10, ułatwiającą jazdę w zmiennych warunkach pogodowych, wbudowane kieszonki na głośniki, wyjmowane i nadające się do prania wnętrze z antybakteryjnego materiału Supercool z jonami srebra oraz awaryjnie wypinane poduszki policzkowe. V60 jest wyposażony w najbezpieczniejsze zapięcie, czyli podwójne D.

Model V60 ma zdejmowany daszek z trzema zatrzaskami, aby podkreślić retro stylistykę. Kask pasuje zarówno do off-roadowych klasyków, ale też świetnie nada się do motocykli customowych. Dzięki swojej wyjątkowości pasuje do naprawdę wielu typów motocykli.

KOMENTARZE