fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas czwartej edycji Ducati World Premiere zaprezentowano wyjątkową odsłonę modelu Diavel 1260, która łączy świat motocykli klasy premium i samochodów egzotycznych.

Diavel 1260 Lamborghini to efekt pierwszej współpracy dwóch prestiżowych włoskich marek mających korzenie w Motor Valley: Ducati i Lamborghini. Specjalna, limitowana do 630 egzemplarzy wersja powstała na fali inspiracji egzotycznym samochodem Lamborghini Siàn FKP 37. Motocykl charakteryzuje się kutymi kołami o nowym wzorze (wzorowanymi na Siàn), karbonowym nadwoziem i specjalną kolorystyką Siàn FKP 37. Dzięki zastosowaniu zaprojektowanych od podstaw podzespołów wersja Lamborghini jest absolutnie wyjątkowa, niekonwencjonalna i nie sposób jej pomylić z bazową wersją motocykla. Na drodze zachwyci sportowym charakterem, fenomenalnymi osiągami i jedyną w swoim rodzaju stylistyką.

Advertisement

Cała włoska miłość do motoryzacji zawarta w jednym motocyklu

Aby zrealizować tak spektakularny projekt, jak Diavel 1260 Lamborghini, projektanci Ducati postanowili zainspirować się najbardziej prestiżowym samochodem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano w fabrykach Lamborghini. Zachwycający model Siàn powstał jedynie w 63 egzemplarzach, z których każdy dostosowywany jest do konkretnych wymagań klienta. Arcydzieło ekskluzywności, designu i innowacyjnych rozwiązań, powstałe w wyniku inspiracji ponadczasowym modelem Countach, ma ostre linie nadwozia, aerodynamiczną konstrukcję i nieprawdopodobnie mocny silnik, generujący aż 819 KM.

Diavel 1260 Lamborghini jest wynikiem współpracy dwóch studiów projektowych: Centro Stile Ducati i Centro Stile Lamborghini. Powstał poprzez przeniesienie najlepszych elementów konstrukcji Siàn FKP 37 do świata motocyklowego i przeprojektowanie najbardziej charakterystycznych podzespołów gamy Diavel. Dlatego w nowym Ducati znajdziemy kute koła, wyjątkowe siedzenie, specjalny układ wydechowy i liczne elementy wykonane z włókna węglowego, m.in. wloty powietrza, osłony chłodnicy i tłumika, spojler, pokrywę zbiornika paliwa, błotniki i osłonę reflektora. Wyjątkowe nadwozie wykończono przy użyciu tych samych lakierów “Gea Green” i “Electrum Gold”, co w Lamborghini Siàn FKP 37. 

Włoski temperament

Ducati Diavel 1260 Lamborghini zostało wyposażone w silnik Testastretta DVT o pojemności 1262 ccm. Jednostka, która spełnia wymagania normy emisji spalin Euro 5, generuje moc maksymalną 162 KM przy 9500 obr./min i maksymalny moment obrotowy 129 Nm przy 7500 obr./min. Serce nowego Diavela 1260 Lamborghini charakteryzuje się płaską krzywą momentu obrotowego w niskim i średnim zakresie obrotów, co gwarantuje dynamiczne przyspieszenie i natychmiastową reakcję na ruch manetki gazu. 

W limitowanej wersji Lamborghini znajdziemy zaawansowane zawieszenie Öhlins z pełną regulacją, rurową ramę kratownicową i jednostronny wahacz z lekkiego aluminium. To dzięki nim ergonomia i wrażenia z jazdy powercruiserem wkroczą na zupełnie nowy, wyższy poziom.

Elektronika na straży bezpieczeństwa i dobrej zabawy

W specjalnej wersji Lamborghini znajdziemy szereg systemów elektronicznych. Ducati, dla zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa, komfortu i dynamiki jazdy, zamontowało na pokładzie modelu Diavel 1260 Lamborghini najnowszą technologię:

  • 6-osiową inercyjną jednostkę pomiarową Bosch (6D IMU)
  • ABS EVO działający w zakrętach
  • Ducati Traction Control EVO (DTC)
  • Ducati Wheelie Control EVO (DWC)
  • Ducati Power Launch EVO (DPL)
  • Tempomat
  • Ekran TFT

Pamiętajcie o kolejnych premierach Ducati na rok 2021. Ostatni, piąty epizod Ducati World Premiere zacznie się 2 grudnia o godzinie 19:00. Wydarzenie to, jak zwykle, będziecie mogli zobaczyć na oficjalnej stronie Ducati.

Zobacz, jakie są pierwsze wrażenia Simpsona po premierze Diavela 1260 Lamborghini!


 

KOMENTARZE