fbpx
A password will be e-mailed to you.

W sieci salonów sprzedaży Ducati już od czerwca zacznie pojawiać się zaktualizowana gama modeli Hypermotard, dostosowana do europejskiej normy emisji spalin Euro 5.

Rodzina funbike’ów z Borgo Panigale składa się z trzech modeli: Hypermotard 950, Hypermotard 950 RVE i Hypermotard 950 SP. Każda z wersji pozwala motocykliście zarówno dobrze bawić się na zakrętach, jak i łatwo radzić sobie w ruchu miejskim, a wszystko to przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa oferowanego przez zaawansowane systemy elektroniczne Ducati.

Advertisement

Stylistyka Hypermotarda z charakterystycznym „dziobem” inspirowana jest wyglądem motocykli supermoto. Podwójnie zakończony układu wydechowy umieszczony pod kanapą, kratownicowa rama odsłaniająca elementy mechaniczne i wąska sylwetka podkreślają lekkość konstrukcji. Ergonomia motocykla, wywodząca się ze świata motardów, zapewnia pozycję do jazdy z wyprostowanym tułowiem i szeroko rozłożonymi łokciami, co przekłada się na świetną kontrolę nad pojazdem, a płaskie siedzisko ułatwia wykonywanie ruchów wzdłużnych podczas jazdy.Ducati Hypermotard 950 Ducati Hypermotard 950

Nowe malowanie wersji SP nawiązuje kolorystyką do świata MotoGP oraz do motocrossowego freestyle’u, podkreślając dynamiczny charakter motocykla. Hypermotard 950 SP to najwyższy wariant modelu i wyróżnia się od pozostałych dwóch wersji zawieszeniem Öhlins o zwiększonym skoku, kutymi kołami Marchesini i quickshifterem w górę i w dół Ducati Quick Shift EVO, który dostępny jest w standardzie.

Advertisement

Dwucylindrowy silnik Ducati Testastretta 11° o pojemności 937 cm3 generuje moc 114 KM przy 9000 obr./min i rozwija maksymalny moment obrotowy równy 96 Nm przy 7250 obr./min. Po dostosowaniu jednostki do normy Euro 5 wartości mocy i momentu obrotowego pozostały na niezmienionym poziomie. Skrzynia biegów została przeprojektowana, aby ułatwić włączanie biegu jałowego, gdy motocykl jest nieruchomy i zapewnić maksymalną precyzję w wyborze przełożeń.Ducati Hypermotard 950 Ducati Hypermotard 950 Ducati Hypermotard 950 Ducati Hypermotard 950Hypermotard 950 w kolorze Ducati Red, Hypermotard 950 RVE z malowaniem inspirowanym graffiti oraz Hypermotard 950 SP w nowej odsłonie zaczną pojawiać się u dealerów Ducati w czerwcu i będą dostępne także w wersjach o ograniczonej mocy dla posiadaczy kategorii A2 prawa jazdy.Ducati Hypermotard 950

KOMENTARZE

Advertisement