fbpx
A password will be e-mailed to you.

Brough Superior szykuje się do wypuszczenia nowej perełki spod swojego znaku. Model Lawrence posiadać będzie sporo elementów z włókna węglowego, tytanową ramę i aluminiowy przedni widelec. Zapowiada się pysznie!

Brough Superior zapowiedział nowy motocykl, mający być hołdem dla człowieka, który rozsławił tę markę. Człowiekiem tym był „Lawrence z Arabii”, który posiadał w sumie osiem tych maszyn. Teraz na jego cześć producent wypuszcza model Lawrence, będący specjalną edycją o genialnych proporcjach, z bardziej elegancką sylwetką, ultralekkimi materiałami w użyciu i detalami wykonywanymi na zamówienie.Motocykl napędzany jest silnikiem V-twin o pojemności 997 ccm i mocy 102 KM. Masa maszyny to 200 kg. Jednocześnie silnik tylko część nowinek, bo tak naprawdę najfajniejsze elementy tego motocykla znajdują się gdzie indziej.Rama Lawrence’a wykonana jest w całości z obrabianego maszynowo tytanu. Podobnie postąpiono w kwestii ramy pomocniczej oraz mocowań. Liczy się w końcu jakość, a nie koszt produkcji, prawda?Przód to z kolei widelec typu Fior, w całości obrabiany z jednego, aluminiowego bloku. Tytanowe linki łączą go z centralnie pojedynczym amortyzatorem, posiadającym regulację napięcia i odbicia. Z tyłu z kolei postawiono na całkowicie aluminiowy wahacz, z monoshockiem z regulacją napięcia wstępnego i odbicia.

Jednym z największych zaskoczeń w tym modelu, w stosunku do reszty maszyn Brough Superior, jest odejście od klasycznej stylistyki sprzed lat. Do tej pory większość Broughów bazowało na modelu SS100 i raczej odtwarzało oryginalne motocykle tyle, że w bardziej nowoczesnej formie.Zamiast tego Lawrence nosi całkowicie nowe, wykonane na zamówienie nadwozie z włókna węglowego. To w praktyce oznacza po prostu nowy zbiornik paliwa i siedzenie, ale otrzymaliśmy dzięki temu całkowite zerwanie z wyglądem retro. Maszyna sprawia wrażenie bardziej eleganckiej.Cena jednej sztuki Lawrence’a to szalonych 300 tysięcy złotych. Brough Superior planuje wypuszczenie zaledwie 188 egzemplarzy – to kolejny hołd dla Lawrence’a z Arabii, który urodził się w 1888 roku.

KOMENTARZE