fbpx

Niewielki, poręczny skuter to bardzo popularny środek transportu w całej Europie. Co ważne, ze względu na minimalne koszty zakupu i eksploatacji oraz możliwość omijania korków, coraz więcej całych rodzin wybiera go jako podstawowy środek transportu. Jego uniwersalność doceni zarówno nastolatek potrzebujący szybkiego dojazdu na codzienne spotkania z rówieśnikami, jak i dorosły pragnący komfortowo przejechać na drugi koniec miasta, by załatwić bieżące sprawy czy zrobić zakupy. W tym segmencie kolejną nowość zaprezentował Barton – oto model Flash!

Nowy Barton Flash  to bliźniacza konstrukcja modelu Scalpel, mającego już wielu zadowolonych użytkowników, którzy cenią ten skuter za ciekawy wygląd, bardzo dobre wykonanie, niskie spalanie i koszty eksploatacji. Nowość na 2023 rok wyróżnia zadziorna, sportowa owiewka, jednolite, lśniące malowanie i przednie oraz tylne oświetlenie wykonane w technologii LED.

Skuter Barton Flash wyposażony jest w czterosuwowy, jednocylindrowy silnik chłodzony powietrzem, elektryczny rozrusznik, tarczowy hamulec przedni oraz automatyczną skrzynię biegów CVT. O wysoki komfort jazdy po drogach różnej jakości dba teleskopowe zawieszenie z przodu oraz centralnie zamontowany tylny amortyzator. Niewielkie wymiary (1760 mm długości i 680 mm szerokości) i niska masa, wynosząca zaledwie 83 kg przy mocy silnika prawie 3 KM pozwalają na łatwe opanowanie pojazdu i sprawne poruszanie się w ruchu ulicznym. Dodatkowo spalanie na poziomie 2,2 l/100 km przekonuje do częstszego sięgania po skuter niż po paliwożerne auto.

Przyszli użytkownicy Flasha mają do dyspozycji sporą przestrzeń ładunkową pod kanapą, możliwość przypięcia plecaka do bagażnika, jak i zawieszenia siatki z zakupami na haczyku umieszczonym centralnie w plastikowej obudowie kolumny kierowniczej, bezpośrednio między nogami kierującego. Długie i wygodne siedzisko daje możliwość podrzucenia mniejszego dziecka do przedszkola czy szkoły, a nastolatkom – zabrania bliskiej osoby na krótką przejażdżkę.

Do kierowania skuterem Flash wystarczy dowolna kategoria prawa jazdy, a w przypadku osób urodzonych przed 19 stycznia 1995 roku wyłącznie dowód osobisty! Jest to również najwcześniej dostępny dla nastolatków jednoślad z silnikiem – do jego prowadzenia należy mieć ukończone 14 lat i wyrobione prawo jazdy kat. AM (odpowiednik dawnej karty motorowerowej).

Na koniec wisienka na torcie, czyli cena. Barton Flash kosztuje tylko 5799 zł. To ekonomiczny i praktyczny wybór, którego użytkowanie sprawi frajdę każdemu członkowi rodziny. Pojazdy oferowane są w czterech wersjach kolorystycznych: szarej, czerwonej, zielonej i niebieskiej. Barton Flash jest dostępny w autoryzowanej sieci dealerskiej Barton Motors – https://barton-motors.pl/gdzie-kupic.

KOMENTARZE