fbpx
A password will be e-mailed to you.

Aprilia poinformowała, że będzie kontynuowała w 2021 roku wspólne testy wraz ze zwycięzcą 15 wyścigów w MotoGP – Andreą Dovizioso. Na razie w planie są próby na torze Misano World Circuit Marco Simoncelli.

Notujący „roczną przerwę od MotoGP” Andrea Dovizioso nie próżnuje i ma za sobą już dwie sesje testowe z Aprilią. Pierwsze próby „Doviego” na RS-GP miały miejsce w Jerez de la Frontera. Wtedy Włoch głównie przystosowywał się do motocykla, ale podobno czasy okrążeń były obiecujące. Podczas ostatnich testów w Mugello, plan testowy poważnie zakłóciła jednak pogoda i potężne opady deszczu.

Teraz producent z Noale poinformował, że Włoch zaliczy w tym roku „serię testów” na Aprilii RS-GP. Na razie podobno nie rozważali opcji wspólnych startów z tzw. dzikimi kartami. Kolejne testy Włocha odbędą się w dniach 23 i 24 czerwca na torze w Misano Adriatico. Wraz z Dovizioso testować będą etatowi zawodnicy Aprilii w MotoGP – Aleix Espargaro i Lorenzo Savadori.

Zobacz też:

Andrea Dovizioso – testy z Aprilią w Jerez„Po tym, jak na Mugello nie dane nam było testować na suchym torze, cieszę się, że Aprilia Racing zaproponowała kontynuowanie pracy, którą rozpoczęliśmy w Jerez. Dzięki temu będę mógł wnieść coś od siebie w rozwój motocykla” – mówił Andrea Dovizioso. „Myślę, że to będzie korzystne i dla mnie, i dla Aprilii. Dla mnie, bo kontynuuję treningi na motocyklu MotoGP w przygotowaniach do możliwego powrotu w 2022 roku. Z kolei w Aprilii otrzymają coś, co według nich stanowi interesujące dane. Dlatego zdecydowaliśmy się na kolejne testy”.  

Tymczasem dyrektor techniczny Aprilii, Romano Albesiano dodawał: „Nasz projekt RS-GP przeszedł ogromną rewolucję w ciągu ostatniego roku i teraz w końcu możemy nadrabiać z rozwojem. Pierwsza część sezonu 2021 była udana, a my pokazaliśmy, że zrobiliśmy postępy. Możliwość zaplanowania harmonogramu pracy z Andreą to świetna szansa na to, by przyspieszyć i wzmocnić tempo rozwoju. Podczas pierwszych dwóch testów skupiliśmy się na kilku problemach, które teraz będziemy mogli dokładniej przeanalizować, by wyciągnąć jak najwięcej z naszego młodego projektu”.

Aprilia zanotowała naprawdę mocny początek sezonu 2021 na ulepszonej wersji RS-GP. Aleix Espargaro zajmuje siódme miejsce w mistrzostwach z dorobkiem 35 punktów. Z wyjątkiem GP Francji, w którym jego motocykl odmówił posłuszeństwa, Hiszpan we wszystkich tegorocznych wyścigach finiszował w TOP10.

KOMENTARZE