fbpx
A password will be e-mailed to you.

Organizatorzy MotoGP poinformowali właśnie o odwołaniu rundy o GP Finlandii, która miała zadebiutować w kalendarzu. W zamian odbędzie się GP Styrii, dzięki czemu zawodnicy dwukrotnie ścigać się będą na torze Red Bull Ring.

Drugi rok z rzędu zmagania o Grand Prix Finlandii muszą obejść się smakiem i poczekać na debiut w kalendarzu MotoGP. Runda na torze Kymiring nie odbędzie się z powodu trudnej sytuacji pandemicznej. Dorna Sports poinformowała jednak, że włodarze fińskiego obiektu mogą być spokojni – mają zarezerwowane miejsce w kalendarzu na lata 2022-2026.

Umówmy się, że podróż na tor Kymiring, nawet bez względu na panującą pandemię, nie byłaby łatwa. Pierwotnie GP Finladnii miało odbyć się na początku lipca, w dwa tygodnie po zmaganiach w Assen. Przetransportowanie całego paddocku MotoGP z Holandii do Finlandii wiązałoby się jednak albo z przeprawą promową z Niemiec, albo podróżą lądową przez Rosję. Teraz sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej, bo przyjeżdżając do Finlandii trzeba odbyć dwutygodniową kwarantannę. Nie było więc szans, by zdążyć.

Żeby jednak w kalendarzu nie ubyło jakiejkolwiek rundy, organizatorzy MotoGP poinformowali, że po raz drugi z rzędu zostanie rozegrane Grand Prix Styrii. Tym samym stawka na Red Bull Ringu wystartuje dwukrotnie. Najpierw walcząc o puchar Styrii – od regionu, w którym mieści się tor Spielberg – w dniach od 6 do 8 sierpnia. Potem odbędzie się GP Austrii, planowane już wcześniej na weekend 13-15 sierpnia. Prawdopodobnie obie rundy rozegrane zostaną przy limitowanej liczbie kibiców na trybunach!Tor Red Bull Ring w Austrii - start wyścigu MotoGPOdwołanie GP Finlandii sprawia, że karuzelę Motocyklowych Mistrzostw Świata czeka najdłuższa od lat przerwa wakacyjna. Pomiędzy rundą w Holandii, a tą w Styrii, będzie prawie pięć tygodni wolnego.

W ten weekend odbywa się z kolei GP Francji. Wszystkie niezbędne informacje o tej rundzie znajdziecie tutaj.

Kalendarz na sezon 2021 MotoGP:

(stan na 14 maja 2021)

28 marca – GP Kataru (wyścig nocny)
4 kwietnia – GP Doha (wyścig nocny)
18 kwietnia – GP Portugalii
2 maja – GP Hiszpanii
16 maja – GP Francji
30 maja – GP Włoch
6 czerwca – GP Katalonii
20 czerwca – GP Niemiec
27 czerwca – Assen TT
8 sierpnia – GP Styrii 
15 sierpnia – GP Austrii
29 sierpnia – GP Wielkiej Brytanii
12 września – GP Aragonii
19 września – GP San Marino
3 października – GP Japonii
10 października – GP Tajlandii
24 października – GP Australii
31 października – GP Malezji
14 listopada – GP Walencji

Rundy rezerwowe:
GP Indonezji – Mandalika International Street Circuit (zależne od homologacji)

Rundy przesunięte i możliwe do rozegrania w zależności od sytuacji pandemicznej:
GP USA – Circuit of the Americas
GP Argentyny – Termas de Rio Hondo

KOMENTARZE