fbpx
A password will be e-mailed to you.

Za nim do tego doszło upłynęło sporo wody w Wiśle. Treningi na jednym kole Adam zaczął już jako 9 latek na motorynce Romet. Przez 20 lat jazdy na motocyklach próbował różnych rzeczy, przerobiona MZ-tka jeździł po terenie, motocyklami sportowymi trenował jazdę po zakrętach na torach kartingowych, a także ścigał się w GP Polski ¼ mili. […]

Za nim do tego doszło upłynęło sporo wody w Wiśle. Treningi na jednym kole Adam zaczął już jako 9 latek na motorynce Romet. Przez 20 lat jazdy na motocyklach próbował różnych rzeczy, przerobiona MZ-tka jeździł po terenie, motocyklami sportowymi trenował jazdę po zakrętach na torach kartingowych, a także ścigał się w GP Polski ¼ mili. Najpierw seryjnym GSX-R’em 1000, następnie wyposażonym w turbosprężarkę, długi wahacz i 310 KM mocy. Ale największa obsesja Adama był Patrick von Furstenhoff znany wszystkim jako Ghost Rider.

Potrzebna pomoc!

Po dwóch sezonach jazdy Turbo Gixxem doszedł do wniosku, że czas spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. W tym celu zebrał wiele Polskich firm i zlecił budowę nowego monstrum na bazie dobrze znanemu mu Suzuki GSX-R 1000 K4. Jedna firma wzmocniła ramę, druga zrobiła wahacz z regulacją długości. Silnik otrzymał kute tłoki, korbowody oraz zupełnie nowy układ paliwa i masę innych przeróbek. Felgi i zawieszenie z hamulcami zastosowane zostały z nowszej Yamahy R1 po 2009 roku. Niestety koszty wystartowania w zawodach do których przygotowany jest zupełnie nowy Gixxer przerosły zespół Adama. W tym celu Adam założył zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów startu w Mistrzostwach Świata w Wheelie które odbywają się w UK.
Wesprzeć go można na :

Rekord Świata w klasie doładowanej jak napisaliśmy wcześniej wynosi 350,6 km/h. Ale jak mówił nam Adam, dla niego sukcesem będzie samo wystartowanie na zawodach w Elvington. Od kiedy trwają zawody czyli od 2006 roku nigdy nie było tak Polaka ani żaden Polak nie przekroczył granicy 300 km/h na jednym kole. W dodatku taką prędkość uzyskało tylko sześć osób na Świecie. Polacy już nie raz udowodnili że są dobrymi kierowcami, tylko brakuje im zaplecza finansowego dlatego zachęcamy do wsparcia zespołu Adama, który ma szanse stać się pierwszym Polskim Mistrzem Świata w tej dyscyplinie.

Linki 
zbiórka:

fanpage:

instagram :

wydarzenie:

KOMENTARZE