fbpx
A password will be e-mailed to you.

Miłośnicy Lego i jednośladów po raz kolejny mogą być zadowoleni, ponieważ producent przedstawia wielką gratkę dla miłośników włoskiego stylu – nowy zestaw inspirowany kultową Vespą Piaggio. Od teraz ten legendarny skuter i nieprzemijająca ikona motoryzacji może wzbogacić każdą przestrzeń, a podczas jego budowy – przenieść w czasie do Italii lat 60. czy wprowadzić w stan relaksu i odprężenia, jak podczas włoskich wakacji.

LEGO® Vespa 125 to hołd oddany oryginalnej Vespie. Składa się on z 1106 elementów i utrzymany jest w pastelowej jasnoniebieskiej barwie, pierwszej, w jakiej produkowano ten włoski skuter. Nawiązania do tradycyjnego modelu to także obecność klasycznej tablicy rejestracyjnej z Włoch lat 60. oraz logotypu Vespy.

Podobnie jak oryginalny pojazd, model z klocków LEGO jest pełen detali i wyrafinowanych akcentów stylistycznych – od wiązanki kwiatów w koszu skutera po techniczne elementy, takie jak koło zapasowe, zdejmowana pokrywa silnika oraz sam silnik zbudowany z klocków, podpórka czy funkcjonalny układ kierowniczy. Nieprzemijająca ikona włoskich ulic z pewnością będzie dumnie prezentowała się w każdym domu lub biurze.„Praca z zespołem Vespa nad stworzeniem tego unikalnego motoryzacyjnego arcydzieła była niesamowitym doświadczeniem. Odtwarzanie szczegółów oryginalnego modelu klasycznej Vespy z lat 60. było jednym z moich ulubionych etapów projektowania tego zestawu. Praca nad tym projektem pozwoliła mi na podróż w czasie i uwolnienie wyobraźni. Mamy nadzieję, że fani będą mieli takie same wrażenia” – mówi Florian Muller, starszy projektant w Grupie LEGO.

„Praca z Grupą LEGO była niezwykłym doświadczeniem, ponieważ połączyła dwa marzenia – markę LEGO i Vespę – oferując fanom nieograniczony potencjał ekspresji. Te dwie znane marki przetrwały różne epoki oraz są zawsze otwarte na odkrywanie i tworzenie siebie na nowo, bo zdolność do kreowania i przebudowywania mają w swoim DNA. Jako projektanci stanęliśmy przed wyzwaniem, aby smukłe kształty Vespy wpasowały się w formę klocków LEGO – i wierzę, że sprostaliśmy temu wyzwaniu” – komentuje Marco Lambri, szef centrum projektowego Grupy Piaggio.

Model LEGO® Vespa 125 (10298) jest dostępny na stronie LEGO.com, w sklepach stacjonarnych LEGO od 1 marca w cenie 479,99 zł.

KOMENTARZE