fbpx
A password will be e-mailed to you.

Honda przygotowuje szosowy ścigacz oparty na zwycięskim motocyklu z torów MotoGP – RC213V-S – oraz motocykl terenowy True Adventure.

Drogowy prototyp RC213V-S

Stworzony przez Honda Racing Corporation (HRC) i Honda Motor, RC213V-S to drogowy prototyp oparty na motocyklu z MotoGP, RC213V. Inspirowany i rozwijany przez wielu legendarnych zawodników Grand Prix prototyp RC213V-S ma być według producenta najbardziej zaawansowanym motocyklem drogowym.

Honda zaprezentowała dwa egzemplarze RC213V-S: model statyczny w charakterystycznych barwach japońskiej flagi – dla uczczenia stulecia targów EICMA oraz w pełni sprawną, jeżdżącą wersję w owiewkach z surowego włókna węglowego, którą na scenę wjechał mistrz świata MotoGP 2013 i 2014, Hiszpan Marc Marquez.

Prototyp True Adventure

Drugim zaprezentowanym prototypem jest True Adventure. Motocykl został zainspirowany osiągnięciami Hondy w kategorii adventure oraz sukcesami w Rajdzie Dakar. Głównym zamierzeniem inżynierów było stworzenie maszyny o wyjątkowych zdolnościach terenowych, którą z powodzeniem będzie można objechać całą kulę ziemską.

U boku nowego prototypu pojawiła się też Honda CRF450 Rally w barwach teamu HRC oraz ukłon w stronę rajdowego dziedzictwa Hondy, model NXR Africa Twin, na którym Gilles Lalay wygrał w 1989 roku Rajd Paryż-Dakar.

Honda nie podała jeszcze żadnych danych technicznych zarówno drogowego prototypu RC213V-S, jak i prototypu True Adventure. Na razie muszą nam wystarczyć zdjęcia.

KOMENTARZE