fbpx
A password will be e-mailed to you.

Maszyna ta została zaprojektowana tak, aby bez problemu radzić sobie w trudnych warunkach. Wyraźne cechy i rysy enduro utwierdzają nas w przekonaniu, że Kałasznikow stworzył sprzęt, który będzie następcą starych, klasycznych radzieckich motocykli, które po dziś dzień jeżdżą w krajach byłego związku radzieckiego. Prace nad jednośladem trwały od 2013 roku w należących do Kałasznikowa zakładach Iżmasz. […]

Maszyna ta została zaprojektowana tak, aby bez problemu radzić sobie w trudnych warunkach. Wyraźne cechy i rysy enduro utwierdzają nas w przekonaniu, że Kałasznikow stworzył sprzęt, który będzie następcą starych, klasycznych radzieckich motocykli, które po dziś dzień jeżdżą w krajach byłego związku radzieckiego. Prace nad jednośladem trwały od 2013 roku w należących do Kałasznikowa zakładach Iżmasz.

Advertisement

Motocykl został zaprezentowany pod koniec lata na rosyjskich targach technologii wojskowych. Na chwilę obecną nie znamy dokładnych danych technicznych. Z lakonicznych informacji przekazywanych przez producenta wnioskujemy, że zasięg motocykla to 150 kilometrów.

Pojazd będzie wykorzystywany podczas przyszłorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji. Co ciekawe, wersja wojskowa posiada uchwyt na karabin, umiejscowiony na kierownicy.

Zakłady IŻ jak sami się domyślacie mają bardzo bogatą historię w produkcji motocykli. Wszyscy pamiętamy motocykle Iż w różnych modelach i wydaniach, które były oparte na konstrukcji niemieckich DKW. Jednoślady te mimo swoich wad, zrewolucjonizowały rosyjski rynek motocyklowy i jeżdżą po dziś dzień po drogach byłego związku radzieckiego.

KOMENTARZE