fbpx
A password will be e-mailed to you.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę 29 stycznia 2023 roku pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” Nieodłącznym elementem Finałów WOŚP są licytacje, na którą i my wystawiamy coś od siebie. Na aukcję właśnie trafił wyjątkowy motocykl – wyścigowa WFM, która WFM-ką tak naprawdę… nie jest.

Oto ona! Wyścigowa WFM, która WFM’ką tak naprawdę nie jest. Wystawiamy na aukcję motocykl wyjątkowy. Polski motocykl wyścigowy to projekt zrealizowany wspólnie z marką narzędziową Richmann i producentem olejów Motul. Pomysł na odbudowę tej maszyny pojawił się w naszych głowach po bliższym poznaniu z ś.p. Włodzimierzem Gąsiorkiem. Legendarny działacz w zakresie sportów motorowych z czasów PRL, konstruktor motocykli i właściciel takich marek jak WFM i OSA.

Kupiliśmy od niego jeden z motocykli wyścigowych, które miały służyć młodzieży do ścigania się w serii pucharowej. Historię możecie poznać w tym filmie:

Historia się rozkręciła, gdy przekazaliśmy motocykl do remontu grupie młodzieży z Koła Motoryzacyjnego Sulmierzyce. Młodzi ludzie, prowadzeni przez wyjątkowego mentora nadali WFM’ce nowe życie.

Film z odbudowy zobaczycie tu:

Potrzebowaliśmy trochę czasu, aby dogadać się z gaźnikiem, ale pomógł nam w tym znany gaźnikowy prorok:

Na koniec przyszedł czas na test ostateczny, w którym sprawdziliśmy wyścigową WFM na torze. Zgodnie z tradycją polskiej myśli technicznej, maszyna idealna nie jest, ale bije od niej wyjątkowy duch i historia.

 

Na aukcji licytujesz zakup tej wyjątkowej maszyny. Motocykl został zbudowany na bazie motocykla Mińsk 125, ale Pan Gąsiorek przemianował go na wyścigową WFM. Maszyna jest sprawna, ale przed licytacją obejrzyjcie ostatni film. Maszynę wystawiamy jako eksponat i nie zalecamy dalszej jazdy torowej. WFM posiada też rysy z wizyty na torze Radom. To część jej historii, dlatego postanowiliśmy ich nie naprawiać.

Oczywiście osoba zdeterminowana może pokusić się o sprawdzenie ramy (nie wygląda na prostą, ale jeździ całkiem dobrze), poprawienie układu hamulcowego, linki gazu i ergonomii zmiany biegów.

Można też ją powiesić na ścianie i cieszyć się z wyjątkowego okazu w swojej kolekcji.

Dziękujemy markom Richmann i Motul za partnerstwo w tym projekcie i zapraszamy do licytacji!

Licytacje na rzecz 31. Finału WOŚP zakończą się dwa tygodnie poźniej. My także gramy nieco dłużej, więc walcz o WFM do końca! Aukcja WFM-ki kończy się dopiero w poniedziałek 6 lutego.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/wfm-polski-motocykl-wyscigowy-od-swiata-motocykli-13187918207

Data zakończenia aukcji: 6 lutego 2023, godz. 16:43:38

Aktualna cena: 1000 zł

KOMENTARZE