fbpx

Przygotowania do przyszłorocznego debiutu Triumpha w Mistrzostwach Świata MXGP/MX2 oraz SuperMotocross idą pełną parą! Triumph Racing właśnie potwierdził podpisanie kontraktów z dwoma światowej klasy zawodnikami – Clémentem Desallem i Ivanem Tedesco. To oni poprowadzą program testów przed sezonem 2024.

Clément Desalle dołączył jako kierowca testowy do zespołu Triumph Racing MXGP/MX2 Team, prowadzonego przez Thierry’ego Chizat-Suzzoniego. Tymczasem Ivan Tedesco został kierowcą testowym dla Triumph Racing US SuperMotocross World Championship Team, prowadzonego przez Bobby’ego Hewitta.

Clément Desalle – najważniejsze informacje

Clément Desalle („MX Panda”) rywalizował na najwyższym poziomie Mistrzostw Świata MXGP przez 15 lat. Jako jeden z bardziej konsekwentnych zawodników serii, zdobył trzy wicemistrzostwa, trzykrotnie kończył jako trzeci zawodnik i dwukrotnie jako czwarty. Belg stawał na najwyższym stopniu podium 23 razy w trakcie swojej kariery, a w 2009 roku został ukoronowany mistrzem Belgii Pro Open. W 2020 roku przeszedł na wyścigową emeryturę i skupił swoją uwagę na testowaniu i rozwijaniu motocykli wyścigowych – już teraz ma wielki wpływ na rozwój nowego motocykla Triumpha.

“Dołączenie do programu MX2 Triumpha pozwoli mi wykorzystać wszystkie lata mojego doświadczenia jako profesjonalnego zawodnika, żeby przekształcić seryjny motocykl we w pełni fabryczny motocykl wyścigowy, gotowy do rywalizacji w sezonie 2024. Pracując z Thierrym i Vincentem wiem, że Triumph zaangażował najlepszych ludzi by zdobywać zwycięstwa w możliwie najkrótszym czasie. Jestem podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość” – mówił Clément Desalle.

Clément Desalle

Vincent Bereni, menadżer teamu Triumph Racing w MXGP mówił: „Kiedy Triumph zapytał nas o dołączenie do projektu MX, wiedzieliśmy że proces R&D oraz testowania będzie ważną składową sukcesu. Clément ma ogromne doświadczenie z torami MXGP oraz wymaganiami dyscypliny, a do tego nadal jest bardzo szybki. Pracowaliśmy z Clémentem przez wiele lat i to bardzo wymagający zawodnik, który zwraca uwagę na każdy aspekt motocykla, więc według nas to idealny kandydat. Znamy i rozumiemy siebie nawzajem i już teraz przyniósł wiele informacji, do zastosowania w produkcji i w wyścigach. Bardzo się cieszymy, że dołączył do naszego programu.”

Ivan Tedesco – najważniejsze informacje

Ivan Tedesco (‘Hot Sauce’) rozpoczął swoją karierę wyścigową w wieku 8 lat, a w 1999 roku stał się profesjonalnym zawodnikiem, z karierą rozciągającą się na kolejne 14 lat. W trakcie swojej kariery wyścigowej Tedesco dwukrotnie wygrał tytuł AMA 125cc West Coast Supercross (2004 i 2005), w 2005 roku wygrał serię AMA 125cc National Motocross oraz trzykrotnie reprezentował USA w Motocrossie Narodów (2005, 2006 i 2009). Po zakończeniu kariery wyścigowej w 2014 roku Ivan przekuł swoje talenty w trenowanie nowej generacji zawodników oraz stał się jednym z najlepszych kierowców testowych obecnej ery.

„Jestem bardzo podekscytowany, że mogłem zostać częścią nowego programu wyścigowego Triumpha i znów pracować z Rickym i Bobbym. Okazja, żeby pracować z nową marką w naszym sporcie i rozwijać nowy motocykl pojawia się raz w życiu. Zespół ludzi jakich Triumph zaangażował by rywalizować w mistrzostwach SuperMotocross jest nie do podrobienia. Razem ze wsparciem inżynierów z fabryki Triumpha, jestem przekonany, że będziemy konkurencyjni podczas Anaheim 1 2024” – mówił Ivan Tedesco.

Ivan Tedesco

Bobby Hewitt, szef teamu Triumph Racing – SMX dodawał: „Znam Ivana od wielu lat jako wielokrotnego mistrza AMA SX i AMA MX, który ścigał się na najwyższym poziomie i reprezentował zespół Stanów Zjednoczonych podczas Motocrossu Narodów. Dodanie kogoś z jego doświadczeniem do naszego programu, dobudowuje kolejny poziom jakości i wyścigowego doświadczenia do solidnych fundamentów Triumph Racing w Stanach Zjednoczonych. W 2014 roku miałem przyjemność pracować z Ivanem jako Pro zawodnikiem w swoim zespole, jeszcze w jednym z poprzednich programów wyścigowych, które prowadziłem. Dzięki temu miałem możliwość zobaczyć jego dbałość o detale i, co jeszcze ważniejsze, na własne oczy zobaczyć jak wspiera i mentoruje młodszych zawodników. To świetny dzień dla naszego zespołu i cieszę się, że mogę dodać ”Hot Sauce” do naszego programu. Szczerze wierzę, że to kolejny przykład na świetlaną przyszłość Triumph Racing!”

 

KOMENTARZE