fbpx
A password will be e-mailed to you.

W niedzielę wieczorem organizator wyścigów MotoGP, poinformował, że MotoGP Kataru nie odbędzie się. Powodem jest coraz bardziej realne zagrożenie koronawirusem. W weekend zobaczymy wyścigi niższych kategorii: Moto2 oraz Moto3.

Powodem odwołania wyścigów klasy MotoGP są restrykcyjne przepisy, które wprowadził rząd Kataru w obawie przed rozprzestrzenieniem się koronawirusa na terenie kraju: to dodatkowe restrykcje na pasażerów, przyjeżdżających z Włoch – musimy pamiętać, że duża część, zarówno zawodników jak i osób z obsługi pochodzi właśnie z półwyspu apenińskiego.

MotoGP Kataru odwołane!

Bezpośrednim powodem odwołania tylko klasy królewskiej jest obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla osób, które do Kataru przybywają z Włoch. Zespoły Moto2 oraz Moto3 przebywają już w Katarze, gdzie wcześniej odbywały się testy, dlatego ich obowiązek kwarantanny nie będzie dotyczyć.

Co dalej? Czy kolejne wyścigi z serii MotoGP się odbędą? Jeszcze tego nie wiemy. Musimy jednak być świadomi, że kolejna impreza serii w harmonogramie, odbędzie się w Tajlandii. Oficjalnie nie znamy jeszcze żadnych informacji, ale coraz częściej możemy słyszeć o kolejnych zachorowaniach właśnie w tym kraju.

Pod wielkim znakiem zapytania stoi również rozegranie drugiej rundy WSBK w Katarze. Ta odbędzie się za mniej niż dwa tygodnie. Zawodnicy jeszcze nie znajdują się w Losail i na chwilę obecną nie wiemy czy rząd ugnie się w sprawie dwutygodniowej kwarantanny.

KOMENTARZE