fbpx

Jawa staje się po raz kolejny ważnym graczem na rynku motocyklowym. Tym razem podbija jednak indyjski rynek i osiąga kolejne rekordy sprzedaży. Nie ma co się dziwić wygląda obłędnie!

Niestety problemem jest dostępność motocykli. Zainteresowanie od samego początku motocyklami Jawa jest tak duże, że w pierwszych miesiącach sprzedaży dorwanie tego motocykla było praktycznie niemożliwe. W tej kwestii zmieniło się niewiele. Potencjalni klienci muszą uzbroić się w cierpliwość – oczekiwanie na nową Jawę, może zająć nawet kilka miesięcy!

Jawa. Jakość i uznanie

Motocykle marki Jawa cieszą się od wielu lat ogromnym uznaniem motocyklistów w Indiach. To pokłosie dostaw tych motocykli do Indii w czasach świetności marki. Obecnie po drogach tego kraju nadal jeździ dużo już leciwych motocykli z Europy. Nie dziwi zatem fakt, że zainteresowanie nowymi produktami z logiem Jawa na zbiorniku, cieszy się tak dużą popularnością.

Czechosłowacka Jawa od 2016 roku należy do jednego z największych producentów motocykli na świecie, koncernu Mahindra&Mahindra. Producent wskrzesił Jawę w nadziei przywrócenie blasku niegdyś bardzo poważanej marki. „Niestety” plany produkcyjne wzięły w łeb i początkowo bardzo ambitne plany produkcyjne przerodziły się w… arcyambitne plany produkcyjne.

„Problematyczne” początki wskrzeszenia marki Jawa

Początkowo Mahindra planowała wyprodukować 90 tysięcy egzemplarzy. Wszystko jednak zmieniło się w dniu sprzedażowej premiery motocykla. Najpierw przez przeciążenie serwerów padła oficjalna strona internetowa, na której można było zamówić motocykl, a później producent był zmuszony bardzo szybko zreorganizować plany produkcyjne. Ilość zamówień, która spływała do fabryki dosłownie przerosła producenta i pomimo wprowadzenia zmian w planach produkcyjnych na motocykle Jawa, klienci muszą czekać kilka miesięcy.

Jawa 90th Anniversary Edition

Mahindra & Mahindra to indyjska spółka produkująca motocykle oraz samochody. Firma powstała w roku 1945 pod nazwą Mahindra & Mohammed. W listopadzie 2010 roku koncern przejął koreańskiego Ssang Yonga, a w 2016 roku wykupił a później reaktywował markę Jawa. Obecnie motocykle Jawa wyposażane są w silnik o pojemności 293 cm3 i generują moc na poziomie 26 KM i 28 Nm momentu obrotowego. Niestety motocykle nie są dostępne w Europie i póki co nic nie wskazuje na to, żeby ten fakt miał się zmienić…

KOMENTARZE