fbpx
A password will be e-mailed to you.

Twórcy bardzo popularnego serialu The Walking Dead zdecydowali się na zmianę motocykla występującego w obrazie. Tym razem Daryl Dixon dostanie motocykl bazujący na Hondzie CB750 Nighthawk.

Motocykl miał wyglądać na starą i zniszczoną maszynę oraz złożoną z różnych jednośladów. Okazało się to jednak nie lada wyzwaniem dla Classified Moto, które jest odpowiedzialne za ten projekt. Niby taki wygląd jest łatwy do uzyskania, ale twórcy starali się by efekt był jak najbardziej wiarygodny. Rdzawe plamy, zdarty lakier i wszelkiego rodzaju przebarwienia zostały uzyskane dzięki ciężkiej pracy – lakierowaniu maszyny, późniejszym zdzieraniu farby, czy podgrzewaniu jej. Trzeba przyznać, że finalny efekt był wart tych zabiegów. Warto wspomnieć, że na potrzeby serialu musiały powstać dwa identyczne motocykle, co dodatkowo utrudniło prace.

Bazą do budowy maszyny, która ma pomóc przetrwać apokalipsę była Honda CB750 Nighthawk. W motocyklu zamontowano zawieszenie z Yamahy YZF-R6, opony Kenda Big Block oraz replikę zbiornika z Yamahy XS650. Do tego customowe siedzenie i przerobiony wydech.

Oprócz tego zadbano też by maszyna otrzymała niezbędne dla Normana Reedus’a, filmowego Daryla, elementy wyposażenia takie jak specjalna torba na podręczne rzeczy czy uchwyt na kuszę.


REKLAMAREKLAMA


KOMENTARZE

REKLAMA