fbpx
A password will be e-mailed to you.

W najbliższą sobotę tj. 26 września br. w Warszawie odbędzie się kolejna edycja charytatywnej imprezy motocyklowej – The Distinguished Gentleman’s Ride. W tym roku ze względu na pandemię wywołaną COVID-19 wydarzenie odbędzie się w formule „solo ride” – zamiast zorganizowanego przejazdu motocykliści odwiedzą checkpointy wykonując zadania zaplanowane dla nich przez organizatorów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W imprezie udział biorą motocykliści i motocyklistki na klasycznych i customowych sprzętach. Wydarzenie ma charakter dżentelmeński, a jego uczestnicy ubierają się elegancko – wszystko po to by zwrócić uwagę i głośno mówić na temat profilaktyki zdrowotnej mężczyzn, szczególnie w kontekście raka prostaty.

Problem może dotknąć każdego!

Z informacji publikowanych przez fundację Movember wynika, że u mężczyzn powyżej 50. roku życia jest to druga wśród chorób nowotworowych, po raku płuca, najczęstsza przyczyna zgonów. Zachorowalność w Polsce jest na poziomie 13%.

Niestety mówienie o nowotworach zwłaszcza tych atakujących okolice intymne jest nadal tematem tabu. Tymczasem rak prostaty w większości przypadków jest wyleczalny, kluczowa jest tu jednak profilaktyka – po 45. roku życia należy regularnie sprawdzać poziom PSA w krwi. Badanie to jest najbardziej wiarygodnym sposobem wczesnego wykrywania nowotworów prostaty.

Razem już po raz ósmy

Ale wróćmy do początku… The Distinguished Gentleman’s Ride to wydarzenie zapoczątkowane w 2012 r. w Australii. Jego formuła szybko przyjęła się na całym świecie, a DRG zyskał wielu sympatyków. Co roku wydarzenie odbywa się w ponad 100 krajach i ponad 700 miastach. W Polsce wydarzenie odbędzie się już po raz ósmy. Poza Warszawą odbędzie się w kilku miastach Polski, w tym m.in. w Bydgoszczy, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie.

Dotychczas DGR miał formę zorganizowanej parady motocyklowej. W tym roku jednak ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy, dostosowując formułę do obecnie panującej sytuacji, rekomendują jazdę solo. Uczestnicy warszawskiej edycji będą natomiast mogli się spotkać w wyznaczonych checkpointach, oczywiście zachowujące wszystkie zasady sanitarne. Pomiędzy checkpointami poruszać się będzie ekipa, która co roku zabezpieczała przejazd. W tym roku w razie problemów możecie liczyć na ich pomoc, warto też zrobić sobie z nimi zdjęcie – najlepsze z nich zostaną nagrodzone na mecie.

Wspierają DGR

Globalnymi sponsorami wydarzenia są Triumph Motorcycles oraz Hedon. Wydarzenie nie mogłoby się jednak odbyć bez sponsorów lokalnych, którzy jako firmy społecznie odpowiedzialne postanowiły wesprzeć organizację DGR i przygotować atrakcje oraz ugościć uczestników imprezy. Są to: Pub Motocyklowy 2KOŁA, Aioli, Sing Sing, Lech Free, Schodki, Standpatstore, Babyliss i Warszawski Golibroda Barber Shop. O oprawę medialną natomiast zadbają Moto Wizja, Antyradio i Świat Motocykli.

Jak wziąć udział?

Udział w DGR jest bezpłatny i polega na rejestracji na stronie gentlemansride.com. Uczestnik podając podstawowe dane oraz informację o marce swojego motocykla tworzy tym samym swój profil. Może również, choć nie jest to obowiązkowe, wpłacić dowolną kwotę wspomnianej już wcześniej fundacji Movember, która koordynuje międzynarodowe kampanie dotyczące programów zdrowotnych dla mężczyzn, badania naukowe nad rakiem prostaty i działania prewencyjne związane z samobójstwami wśród mężczyzn.

Wszystkie informacje organizacyjne na temat formuły warszawskiej edycji, w tym o lokalizacji checkpointów znajdują się na oficjalnym profilu wydarzenia na Facebooku: DGR 2020 – Warsaw, Poland oraz na Instagramie: @DistinguishedRiders_Warsaw.
Jeśli więc zdrowie mężczyzn jest dla Ciebie ważne i chcesz pomóc budować świadomość i promować profilaktykę badań w kierunku wykrywania raka prostaty to dołącz do innych motocyklistów i motocyklistek w ostatni weekend września.
Serdecznie zapraszamy do udziału!


Więcej szczegółów znajdziesz na:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/320372752486579
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/distinguishedriders_warsaw/

KOMENTARZE