fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tydzień po fatalnym występie w Misano Paweł Szkopek, jedyny polski zawodnik w mistrzostwach Świata Supersport zdobył kolejne 3 punkty do klasyfikacji generalnej. W klasie Superbike pierwsze zwycięstwo w tym sezonie wywalczył obrońca tytułu Max Biaggi.

Paweł Szkopek swoje pierwsze punkty w tym roku zdobył w Assen i przez kolejne dwa wyścigi nie było mu dane wzbogacić tego dorobku. W Hiszpanii początek wyścigu też nie wróżył sukcesu, ponieważ Szkopek po pierwszym okrążeniu był dopiero 23. Później było już tylko lepiej i na mecie reprezentant Bogdanka PTR mógł cieszyć się z kolejnych trzech punktów. „Po wypadku w pierwszym zakręcie podczas ostatniej rundy w Misano, tym razem wystartowałem trochę asekuracyjnie, przez co spadłem na koniec stawki. Dzięki szybkiej i spokojnej jeździe byłem jednak w stanie wyprzedzać kolejnych rywali i ostatecznie zdobyć kolejne punkty do klasyfikacji sezonu. Jestem bardzo zadowolony z tego rezultatu i z tego jak dobrze jeździ mi się na Bogdanka PTR Hondzie. Razem z zespołem cały czas robimy postępy i wierzę, że w kolejnych rundach także stać mnie na dobre wyniki.” Wyścig po raz trzeci w tym sezonie wygrał Chaz Davies i został samodzielnym liderem klasyfikacji generalnej, w której Paweł Szkopek zajmuje 21 miejsce.


REKLAMA

Marcin Walkowiak reprezentujący Bogdanka PTR Honda w klasie Superstock 1000 dojechał do mety jako 19 i jest to jego najlepszy finisz w tym roku. „Z rundy na rundę radzę sobie coraz lepiej, dużo się uczę i czasy, które wykręcam są coraz bliższe czołówki. Przed weekendem jako cel ustanowiliśmy finisz w czołowej dwudziestce i to udało się go zrealizować. Kolejna runda odbędzie się w Brnie, na torze który znam i lubię, a więc liczę na kolejne postępy.”

W klasie Superbike pierwsze zwycięstwo w tym sezonie wywalczył wreszcie Max Biaggi. Aktualny Mistrz Świata był najszybszy w drugim biegu w pierwszym przegrywając ze swoim rodakiem Marco Melandrim. Lider klasyfikacji generalnej Carlos Checa nie ukończył pierwszego wyścigu, a w drugim był trzeci i jego przewaga nad Biaggim stopniała do 43 punktów. Trzeci jest Melandri.

Następny wyścig WSBK odbędzie się 10 lipca w czeskim Brnie i będzie to doskonała okazja dla polskich kibiców, żeby na żywo dopingować polskich zawodników.

 

Tekst Łukasz Świderek | fot. Zespoły

 


REKLAMAREKLAMA


ZOBACZ TAKŻE:

WSBK | Checa wygrywa w Misano

MotoGP | Deszczowe Silverstone

Motocykle – ogłoszenia

KOMENTARZE


REKLAMA