fbpx
A password will be e-mailed to you.

Siedzenie w domu nie musi być nudne! Wystarczy odpowiednio podejść do sprawy i dać się ponieść wodzy wyobraźni – ta może zaprowadzić nas w całkiem ciekawe miejsca, tym bardziej kiedy mamy szansę obejrzeć takie filmy! Zapraszamy Was na magiczną podróż Krzyśka Samborskiego oraz całej jego ekipy. To jedna z najpiękniejszych historii podróżniczych jakie widzieliśmy.

O samej podróży nie będziemy się za dużo rozpisywać z dwóch powodów: nie mamy ku temu większych kompetencji, a poza tym nie chcemy Wam zdradzać tego co kryje ten arcyciekawy film.

Jedyne co zdradzimy to, że z jednej strony jest to opowieść o trudnym świecie, w którym każdy walczy o przeżycie, z drugiej, to historia o ludziach totalnie szczęśliwych i wolnych, a nader wszystko zakochanych w motocyklach. Nie będziemy Wam zdradzać pointy filmu, ale każdy kto zna memoriał/zlot Izi Meeting wie o co chodzi. Nie przynudzajmy – zapraszamy do oglądania! Tylko pamiętajcie: oglądamy od początku, do końca!

Korytarz Wachański (Waghan Corridor), to wąski pas ziemi, znajdujący się między bardzo wysokimi górami Azji i liczący około 300 kilometrów długości!


REKLAMAREKLAMA


Miejsce to należy do terytorium Afganistanu i całkowicie oddziela Tadżykistan od Pakistanu wąskim kawałkiem terenu. Korytarz znajduje się na pograniczu gór Pamiru, Hindukuszu i Karakorum – pasma te jak sami doskonale się domyślacie należą do bardzo wysokich. Tereny te są znikomo zaludnione: mieszka tam w granicach 7-13 tysięcy osób, z czego większość stanowią  pasterze.

KOMENTARZE


REKLAMA