fbpx
A password will be e-mailed to you.

Luksusowy skuter Hondy – Forza 750 łączy w sobie eleganckie linie stylistyczne ze sportowymi osiągami i wszechstronnością. Teraz otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Awards.

Model Hondy – skuter Forza 750, otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot Awards 2021 w kategorii „Product Design”. Te znane na całym świecie nagrody przyznawane są tylko produktom najwyższej jakości, które wyróżniają się projektem zarówno produktu, jak i marki i komunikacji. Nagrody otrzymały także dwa hybrydowe samochody Hondy: Jazz oraz Jazz Crosstar. 

O przyznaniu dorocznych nagród Red Dot decyduje jury złożone z 50 międzynarodowych ekspertów, którzy testują, oceniają i dyskutują na temat każdego zgłoszonego produktu, aby zwrócić uwagę na wybitne wzornictwo i innowacje. Kryteria oceny są co roku poddawane weryfikacji i dostosowywane tak, by odzwierciedlały najnowsze wymagania techniczne, społeczne, ekonomiczne i ekologiczne.

„Za nami kolejny udany rok, który przyniósł nam kilka wysoko cenionych na świecie nagród Red Dot za wzornictwo w kategorii «Product Design»” – powiedział Toshinobu Minami, dyrektor operacyjny Centrum Stylistycznego w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Hondy. Ltd.,

„Od początku istnienia Hondy, projektując nasze produkty, dążyliśmy do realizowania idei «uprzyjemniania codziennego życia klientom» i wierzymy, że przyznanie tych nagród jest wyrazem uznania dla naszych sukcesów w realizacji tego celu. Będziemy nadal kierować się tą niezmienną zasadą, przełamując stereotypy, aby tworzyć produkty, które wniosą w życie naszych klientów element zaskoczenia i emocje.”

Honda Forza 750 z nagrodą Red Dot Awards

Wprowadzona na rynek jesienią 2020 roku, zupełnie nowa Honda Forza 750 jest zwieńczeniem znanej gamy luksusowych skuterów Forza, które w niezwykle stylowym pakiecie premium łączą w sobie komfort na poziomie «GT» oraz prezencję ze sportowymi osiągami.

Nowa flagowa Forza nie jest wyjątkiem – z klasyczną stylistyką, przestronnym miejscem na nogi i ochroną przed wiatrem, podnoszącą komfort szybkiej jazdy, połączonymi z doskonałą aerodynamiką zapewnianą przez eleganckie linie części przedniej i smukły tył. Model ten został zaprojektowany z myślą o łatwym użytkowaniu w mieście, stabilnym prowadzeniu i płynnym przyspieszaniu, za co odpowiada dynamiczna, paliwooszczędna, dwucylindrowa jednostka napędowa o pojemności 745 cm3.

Bogate wyposażenie klasycznej Forzy obejmuje: zmienne tryby jazdy, system regulacji momentu obrotowego (HSTC), rzadko stosowaną w motocyklach dwusprzęgłową skrzynię biegów (DCT), pełne oświetlenie LED oraz system sterowania głosowego smartfonem – Honda Smartphone Voice Control System. Codzienną użyteczność skutera poprawiają: umieszczenie siedzenia na niższym poziomie 790 mm, schowek pod siedzeniem o pojemności 22 litrów, mieszczący pełnowymiarowy kask oraz gniazdo ładowarki USB-C.

Obecne wyróżnienia są następstwem innych sukcesów Hondy w konkursie Red Dot Awards, co podkreśla zaangażowanie firmy w tworzenie pięknych produktów, zaprojektowanych bez kompromisów. W 2020 roku Honda została doceniona za projekt modelu CBR1000RR-R Fireblade SP, który był pierwszym motocyklem Hondy, nagrodzonym nagrodą Red Dot. 

KOMENTARZE