fbpx
A password will be e-mailed to you.

Stylowe i dosyć tradycyjne ciuszki, a w zanadrzu nowoczesne i przede wszystkim praktyczne rozwiązania. Royal Enfield Himalayan, ekonomiczny motocykl retro adventure, od rocznika 2021 będzie wyposażony w wyświetlacz GPS w kokpicie.

Jak już pewnie wiecie, od marca motocykle Royal Enfield będą ponownie dostępne na polskim rynku. Ich nowym importerem została firma Arrow z Katowic, znany dealer Harleya-Davidsona. Indyjska marka kojarzona była do niedawna głównie jako „żywa skamielina”, za sprawą takich modeli jak Bullet, produkowanych nieprzerwanie przez kilkadziesiąt lat.

Od jakiegoś czasu Royal Enfield skutecznie zrywa z tą łatką. Jako jeden z największych producentów motocykli na świecie, mógł sobie pozwolić na otwarcie nowoczesnego centrum projektowego w Wielkiej Brytanii. Powstały tam modele, które wprowadzają markę w erę współczesną, pozwalając jednocześnie spełniać wysokie wymagania europejskich klientów i surowe normy emisji spalin. 

Jednym z motocykli, które trafią do Polski, jest Himalayan LS401. Bardzo ciekawa maszyna, która trafia w boom na klasę adventure i jednocześnie na klasyki. Oprócz świetnego wyglądu w stylu retro enduro, „Himalajczyk” będzie kusił atrakcyjną ceną, według zapowiedzi 22 324 zł brutto.Dla wielu fanów ciężkich przepraw osiągi tej maszyny mogą wydawać się niewystarczające. Rzeczywiście, tabela danych technicznych nie wygląda imponująco – chłodzony powietrzem singiel z pojemności 411 ccm wyciąga niewiele ponad 24 KM i 32 Nm. Są to wartości porównywalne z dostępnym już u nas i testowanym przez naszą redakcję Rometem ADV 400, który okazał się jednak przyjaznym i w pełnoprawnym motocyklem turystycznym, z realną możliwością zjechania w teren. 

Royal Enfield Himalayan LS 401 z rocznika 2021 może się ponadto pochwalić akcesoriami, których próżno szukać nawet w dużo droższych maszynach wyprawowych. Jednym z nich jest zintegrowany w kokpicie (swoją drogą bardzo stylowym) wyświetlacz nawigacji GPS Tripper, wprowadzony pierwszy raz jesienią ubiegłego roku w niewielkim cruiserze Meteor 350. System działa w oparciu o Google Maps i firmową appkę Royal Enfield w smartfonie, który poprzez Bluetooth łączy się z prostym, ale czytelnym wyświetlaczem. 

Informacje o Royal Enfieldach z polskiej dystrybucji możecie śledzić na kanałach w mediach społecznościowych:

Facebook: Royal Enfield Poland

Instagram: Royal_Enfield_Poland

KOMENTARZE