fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po miesięcznych eliminacjach online, czas na ściganie koło w koło! Finał Red Bull Enduro Ligi odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 10 października w Dębskiej Woli. Do rywalizacji stanie stu riderów!

Zaproszenie do udziału w zawodach otrzymali riderzy, którzy zdobyli najwięcej punktów w części internetowej. Zakwalifikowani uczestnicy powalczą o tytuł największego Enduro Kozaka w Polsce, a ich pierwszy przejazd wystartuje sam Tadeusz Błażusiak. Zawody w niedzielę 10 października będą otwarte dla publiczności oraz transmitowane na żywo w Red Bull TV.  

Druga edycja Red Bull Enduro Ligi rozpoczęła się 1 września. W ramach części internetowej uczestnicy co tydzień dodawali nowe wideo na stronę projektu. Do zaliczenia były 4 zadania przygotowane przez Taddy’ego Błażusiaka: technika, szybkość, odwaga i zabawa. Po miesięcznych eliminacjach online, najwięcej punktów na koncie zgromadzili: Filip Więckowski (115 punktów), Przemek Kaczmarczyk (109 punktów) i Oskar Kaczmarczyk (105 punktów).

Poza liderami eliminacji, o Finał na Żywo walczyło dodatkowo aż 180 uczestników, którzy przesłali łącznie ponad 600 wideo zgłoszeń. Zaproszenie na tor w Dębskiej Woli otrzymali zawodnicy Red Bull Enduro Ligi, którym udało się zaliczyć komplet czterech zadań.Uważam, że Red Bull Enduro Liga to świetny sposób, żeby się rozwijać. W części internetowej widać było ogromny progres zawodników między pierwszą a ostatnią rundą. Teraz na Enduro Kozaków czeka na wyścig kwalifikacyjny i pucharowy format zawodów, więc na pewno będzie mnóstwo ciekawych pojedynków i masa emocji. Już nie mogę się doczekać!” – mówi Tadeusz Błażusiak.

Zawody rozpoczną się w niedzielę 10 października o 10:00 i zakończą o 15:30. Wstęp na teren wydarzenia będzie bezpłatny i otwarty dla pierwszych 500 widzów. Półfinał, wyścig ostatniej szansy i przejazdy finałowe będą także transmitowane na żywo, z komentarzem Tomasza Dryły.

Transmisja z Red Bull Enduro Ligi w niedzielę od 14:00 w Red Bull TV.

Harmonogram zawodów:

  • 10:00 – 11:30 Przejazd kwalifikacyjny wszystkich uczestników.
  • 13:00 – 15:30 Wyścigi play-off zakwalifikowanych riderów
  • 13:00 – 14:00 Wyścigi ćwierćfinałowe
  • 14:00 – 14:30 Wyścigi półfinałowe *
  • 14:30 – 14:45 Wyścig ostatniej szansy *
  • 14:45 – 15:10 Finał *

* transmisja w Red Bull TV.

Dodatkowe informacje dotyczące zawodów znajdują się na redbull.pl/enduroliga. Partnerami wydarzenia są: Garmin, GoPro, Fox, Dobre Sklepy Motocyklowe, Tombet.

KOMENTARZE