fbpx
A password will be e-mailed to you.

Fantastyczna atmosfera, cały dzień na motocyklu, niespełna 30 wyjątkowych zadań rozrzuconych po całym Zabrzu, rywalizacja z innymi motocyklistami, ale także z własnymi słabościami – to gwarantuje organizator czwartej edycji Rajdu Śmiercioodpornych. Start już 3 października! Impreza rozpoczyna się o godz. 14 na placu manewrowym MotoRat przy ul. Knurowskiej w Zabrzu!

Na czym polega Rajd Śmiercioodpornych?

To impreza dla każdego fana jednośladów, bez względu na posiadany motocykl czy motorower, który chce dobrze się bawić i w ciekawy sposób spędzić sobotnie popołudnie. Zapisy rozpoczną się w dniu imprezy punktualnie o godz. 14. Każdy z uczestników otrzymuje zestaw startowy składający się z mapy, naklejki z numerem startowym oraz kartą odpowiedzi. Na mapie oznaczonych zostaje 27 punktów dwóch rodzajów – zadania (lepiej premiowane) oraz zagadki (za jeden punkt). Uczestnik wyznacza sam sobie trasę i decyduje o wyborze punktów. W określonym oknie rywalizacyjnym ma za zadanie odwiedzić jak najwięcej punktów, odgadnąć zagadki lub wziąć udział w zadaniach, a także dotrzeć na metę.

Advertisement

Cały przejazd odbywa się w normalnym ruchu miejskim, z poszanowaniem przepisów ruchu drogowego, a metę wyznaczyliśmy również na placu manewrowym MotoRat. Przy wjeździe każdy uczestnik będzie mógł podjąć decyzję o starcie w dodatkowym, premiowanym punkcie sprawnościowym z techniki jazdy, który odbędzie się właśnie na placu. Stawka będzie wysoka, bo można zdobyć nawet 10 punktów, które ostatecznie mogą zaważyć o rezultacie!

A może dopisze szczęście?

W tym roku wprowadzamy kolejną nowość, czyli nasze rozwinięcie rajdu Poker Race! Na każdym z punktów zadaniowych uczestnicy otrzymają wylosowaną kartę do gry. W sumie mogą zdobyć ich aż pięć. Na mecie przekażą ją do wyznaczonego punktu, gdzie zostaną oznaczone numerem startowym. Posiadacz najlepszej “ręki” spośród dostarczonych zestawów otrzyma nagrodę specjalną! Jeśli jednak dojdzie do remisu (wszak jest to możliwe przy tylu kartach), nasz przedstawiciel przygotuje dogrywkę w Texas Hold’em!

Na mecie również dostępny będzie grill, gdzie będzie można podgrzać sobie coś ciepłego w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie!

Dla kogo przewidziana jest impreza?

Organizator zaprasza do udział kierowców na motocyklach wszystkich pojemności i typów oraz motorowerach (skuterach), maksiskuterach!

Start już 3 października o godz. 14 na placu manewrowym MotoRat w Zabrzu przy ul. Knurowskiej. Uczestnictwo jest całkowicie darmowe, a przygotowaliśmy dla Was naprawdę ciekawe nagrody.

Nie ważne na czym jeździsz – ważne, że jeździsz!

Stowarzyszenie Śmiercioodporni powstało w 2016 roku. Od początku działa na rzecz kultury jazdy pojazdami mechanicznymi, zwłaszcza motocyklami; aktywizacji osób niepełnosprawnych, zwłaszcza ofiar wypadków drogowych z udziałem motocykli; działalność na rzecz integracji reintegracji ofiar wypadków drogowych; pomocy ofiarom wypadków motocyklowych w powrocie do jazdy pojazdami mechanicznymi; propagowania wprowadzania przepisów drogowych, które ułatwiają powrót ofiar wypadków drogowych do prowadzenia pojazdów mechanicznych, zwłaszcza motocykli; krzewienia wiedzy na temat pierwszej pomocy i techniki jazdy pojazdami mechanicznymi; ochrony i promocji zdrowia, zwłaszcza w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej i edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy z naciskiem na pomoc w przypadkach wypadków drogowych

Advertisement

ORGANIZATORZY:

MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego działa od 2011 roku. Nie jest jednak zwykłą szkołą nauki jazdy, która chce nauczać zdawać egzamin. Firma skupiona jest na tym, by uczyć bezpiecznie jeździć i potrafić odnaleźć się na każdej możliwej sytuacji na drodze. Wszystkie osoby związane z MotoRat są kierowcami i większości również motocyklistami. I mowa tu nie tylko o instruktorach, ale również osobach, które z nami współpracują i przez lata zdołały się zaprzyjaźnić. Czerpią radość z wolności, niezależności, rywalizacji, podróży i sportu. Ale łączą go z szacunkiem do motocykla.

PARTNERZY:

Eskulap to wieloletni partner i wielki przyjaciel wszelkich imprez motoryzacyjnych. Na co dzień to jedna z najlepszych firm zajmujących się transportem medycznym i zabezpieczeniem medycznym imprez, ale to także wielcy fascynaci swojej pracy i miłośnicy szerzenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Vetmedica to kolejny wieloletni partner Rajdu Śmiercioodpornych, gabinet weterynaryjny z siedzibą przy ul. Sobieskiego. Co ciekawe, to nie tylko świetni fachowcy w dziedzinie leczenia zwierząt, ale także przyjaciele chętni do promocji celów statutowych stowarzyszenia!

Grupa Dąbrowscy Sp. z o.o. to tegoroczny sponsor koszulek. Na co dzień jednak grupa zajmuje się prowadzeniem autoryzowanych punktów dealerskich marek Renault, Nissan, Dacia i Isuzu Trucks. Salony zlokalizowane w Zabrzu i Bytomiu. Na rynku istnieje nieprzerwanie od 1990 roku.

ToMoje.pl to z kolei wykonawca tegorocznych koszulek dla uczestników. Organizator od lat współpracuje z rudzką firmą, która specjalizuje w produkcji nadruków na koszulkach i bluzach, ale także produkcją innych gadżetów reklamowych.

KOMENTARZE