fbpx
A password will be e-mailed to you.

Mimo trwających wakacji, cykl terenowych zmagań na minimotocyklach Pit Bike nie zwalnia tempa! Na torze MXDG Motocross w Dąbrowie Górniczej odbyła się trzecia runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, na którą zjechali się zawodnicy z całego kraju.

O tym, że zawody wchodzą w decydującą fazę rozgrywek może świadczyć wysoki poziom, który reprezentowali zawodnicy. Kaskada emocji, adrenaliny i sportowych uniesień na długo pozostaną w pamięci kibiców dyscypliny.

Advertisement

Strzałem w dziesiątkę okazał się nowy w stawce obiekt. MXDG Motocross Dąbrowa Górnicza zachwycał zawodników pit bike zróżnicowaniem i ciekawym przebiegiem trasy. Wszystkie te czynniki nakręciły niewyobrażalnie dobre, sportowe widowisko.

Na Śląsku, gdzie krajowa rywalizacja zorganizowana została po raz pierwszy stawiło się 84 uczestników – w tym aż dziewiątka najmłodszych śmiałków z jazd pokazowych. Najszybszym zawodnikiem niedzielnych zmagań okazał się Jakub Jastrzębski. Reprezentant teamu 1K76K Kruszyński MX Academy uzyskał najlepszy czas jednego, 800-metrowego okrążenia toru – 47.277 sek.To, co jednak podkreślają organizatorzy – wzrok należy kierować na grupę najmłodszych. To oni są bowiem przyszłością dyscypliny miniotocykle Pit Bike. Podczas zawodów w Dąbrowie Górniczej stanowili oni ponad jedną trzecią wszystkich uczestników. 

„Jest to świetny wstęp dla najmłodszych zawodników, pit bike to niewielkie budżety i szansa dla każdego kto ma odrobinę chęci, by spróbować swoich sił” – podkreśla Łukasz Wysocki, zawodnik motocrossu, a na co dzień również instruktor w lokalnej Akademii Pit Bike.

W młodych jest fantastyczna energia. Chcą się uczyć, chcą wygrywać, a przy tym czerpią z tego fantastyczną frajdę. Tu w Dąbrowie można zobaczyć, jak świetnie czas spędzają całe rodziny. Bardzo się cieszę z rozwoju pit bike. Jestem totalnie na tak!”Przystanek Śląsk był trzecim z pięciu przewidzianych w tym sezonie. I mimo że Akademia Pit Bike dopiero debiutowała w roli gospodarza, to jej zawodnicy od dawna regularnie startują w zawodach. „W końcu to my możemy gościć całą Polskę u siebie, jesteśmy dumni i podekscytowani” – mówił Jarosław Mucha z Akademii Pit Bike.

Dla nas to wielka radość, że tor na którym ćwiczymy na co dzień stał się miejscem najbardziej prestiżowych zmagań Pit Bike w naszym kraju. Mamy nadzieję, że Dąbrowa Górnicza w kalendarzu Pucharu Polski Pit Bike Off-Road zagości na stałe”.  

Następna runda przed zawodnikami ścigającymi się na minimotocyklach YCF, MRF i Kayo już 12 września w Mórkowie koło Leszna. Ale zanim uczestnicy zameldują się na starcie 4. rundy, czeka ich jeszcze największe wydarzenie sezonu treningowego – Pit Camp, który zaplanowano na tym samym obiekcie na tydzień przed oficjalnymi zmaganiami. 4 i 5 września cała stawka pucharowa, jak i zawodnicy jeszcze nie startujący w zawodach, ćwiczyć będą pod okiem mistrzów.

Zwycięzcy 3. rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road:
15 sierpnia 2021, Dąbrowa Górnicza

STOCK 90

 1. Jonasz Żyta
 2. Szymon Pawlikowski
 3. Kuba Świerczyński

STOCK 125

Advertisement
 1. Maksymilian Pawełczak
 2. Nikodem Orzechowski
 3. Bartosz Wnęczak

STOCK 150 JUNIOR

 1. Cyprian Bieliński
 2. Michał Drypa
 3. Mikołaj Barczyński

PIT LADIES

 1. Anna Oleśniewicz
 2. Julia Pieprzyk
 3. Wiktoria Kurkowska

STOCK 150

 1. Michał Bereś
 2. Patryk Grabowski
 3. Eliasz Dawidson

SUPER PIT

 1. Jakub Jastrzębski
 2. Jakub Majchrzak
 3. Mateusz Saleta

AMATOR

 1. Mateusz Pawlak
 2. Damian Kubiak
 3. Tomasz Pruski

MASTERS

 1. Łukasz Krzywda
 2. Sławomir Kruszyński
 3. Leszek Zelmer
KOMENTARZE