fbpx
A password will be e-mailed to you.

Trzecia runda sezonu 2021 Pucharu Polski Pit Bike Off Road odbędzie się na nowym obiekcie w kalendarzu! Tym razem stawka przeniesie się na MXDG Motocross w Dąbrowie Górniczej! Ścigający się na minimotocyklach YCF, MRF i Kayo znów będą walczyć o cenne punkty do klasyfikacji generalnej.

„Bardzo się cieszę, że Puchar Polski Pit Bike Off-Road w końcu zawita na Południe – mówi Jarosław Mucha z Akademii Pit Bike. „Mamy tu sporą społeczność fanów małych dwóch kółek, którzy na pewno będą chcieli pokazać swoje możliwości. Na co dzień regularnie trenujemy na tym obiekcie”.

„Od samego początku jest z nami utytułowany zawodnik motocrossu Tomek Wysocki #831, a niedawno do teamu trenerskiego dołączył także jego brat Łukasz Wysocki, aktualnie jeden z najlepszych instruktorów w kraju”.

„Dla nas to wielkie wydarzenie, jesteśmy zaszczyceni, że możemy być gospodarzem takiego wydarzenia i nie możemy się doczekać, by przyjąć zawodników z całej Polski. Zazwyczaj to my byliśmy gośćmi podczas zawodów na innych torach, teraz sytuacja się odwraca. Naszym celem jest stanąć na wysokości zadania nie tylko na torze, ale i pod względem organizacyjnym. Liczę na wyśmienite, sportowe widowisko. Do zobaczenia w Dąbrowie Górniczej!” – dodawał.Pit Bike Off Road

Pod okiem najlepszych

Od początku nadzór nad młodymi adeptami w Akademii Pit Bike sprawuje Tomasz Wysocki, który przekonuje, że to fantastyczny początek kariery zawodniczej. „Przede wszystkim pit bike to o wiele bardziej dostępny sprzęt. Dzięki temu na torze pojawia się znacznie więcej dzieciaków, a i samych rodziców. Łatwiej rodzicowi kupić sprzęt i również jeździć z dzieckiem, w przypadku motocrossu jest to już bardziej wymagające”.

„Wielu rodziców ma także wątpliwości, czy dziecko pokocha dwa koła i ryk silnika, minimotocykle pit bike to idealne rozwiązanie, by sprawdzić predyspozycje i zapał młodego zawodnicza czy zawodniczki. Później otwierają się drzwi do karier w innych dyscyplinach” – podkreśla Wysoki. „Bardzo się cieszę, że zawodnicy pit bike mają możliwość poznawać nowe tory, ten rok to duży przełom pod tym względem. Większość stawki Pucharu jeszcze nie jeździła w Dąbrowie Górniczej, więc zapewniam, że będziecie zadowoleni, to ciekawy obiekt, raczej techniczny, ale bardzo różnorodny” – zachęca.Pit Bike Off Road

Czas na Śląsk!

To pierwszy raz kiedy zawody Pit Bike odbywają się na Śląsku. Do tej pory zawodnicy off-road stawali na starcie takich torów, jak: Głażewo, Leszno, Brodnica, czy Wierzchucin Królewski. „Jako organizatorzy cyklu jesteśmy dumni, że kolejny obiekt zatwierdzony przez Polski Związek Motorowy, pojawia się na mapie zawodów Pit Bike. To ważne, bo miłośników jazdy na minimotocyklach Pit Bike w naszym kraju przybywa, a my staramy się tworzyć możliwości treningów oraz startu w zawodach”.

„Wychowanie dzieci i młodzieży w sportowym duchu pociąga za sobą także świetną zabawę i przyjaźnie na lata. Patrzymy na to z satysfakcją. Oby tak dalej!” – podkreśla Łukasz Pawikowski, MX Otopit Toruń.

Trzecia runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road w Dąbrowie Górniczej odbędzie się w niedzielę 15 sierpnia 2021. Dzień wcześniej na torze MXDG Motocross Dąbrowa Górnicza przewidziano treningi dla uczestników zawodów.

Zapisy i wszystkie informacje tradycyjnie na stronie organizatora: https://otopit.pl/puchar-offroad/

Wstęp dla publiczności jest bezpłatny, a przebieg wydarzenia będzie także transmitowany za pośrednictwem kanału YouTube: https://youtu.be/tS4wYZcjaXg

KOMENTARZE