fbpx
A password will be e-mailed to you.

Co prawda tegoroczna majówka wypada w weekend i dodatkowo wolny mamy tylko piątek, ale zmęczeni kwarantanną na pewno wybierzemy się na krótsze lub dłuższe wycieczki motocyklowe. Sprawdziliśmy co na to pogoda.

Niestety ta nie będzie nas rozpieszczać w ten weekend. O ile czwartek powinien być jeszcze słoneczny (ale chłodny) to piątek może przynieść deszcze. Na szczęście nie będzie zimno. Synoptycy zapowiadają  temperaturę wynoszącą około 19 stopni Celsjusza!

Z kolei w sobotę będzie słonecznie i nie powinno padać. Temperatura w okolicach 19 stopni sprawi, że wycieczki motocyklowe będą jak najbardziej na miejscu. W niedzielę od samego rana możemy spodziewać się opadów deszczu i sporego zachmurzenia. Aura powinna się zmienić dopiero po godzinie szesnastej.

Synoptycy ostrzegają, że w weekend majowy możemy się spodziewać gwałtownych zjawisk pogodowych w tym silnych wiatrów oraz burz. To niestety może pokrzyżować nam plany wyjazdowe.

Jak się ubrać w podróż?

Jeśli wybieracie się na drugi koniec polski, to koniecznie zabierzcie ze sobą membrany oraz stroje przeciwdeszczowe. Rozsądnym wydaje się również wyposażenie w dodatkową parę skarpetek oraz rękawic na zmianę i dobrą bieliznę termoaktywną.

Na noclegi namiotowe może być jeszcze trochę za wcześnie, ale jeśli temperatura spadająca do 6 stopni w nocy nie jest dla Ciebie przeszkodą, to jak najbardziej wchodzi w grę, chociaż pamiętaj, że w dzień możemy spodziewać się burz!

>>>Jedziemy na majówkę. Co ze sobą zabrać?<<<

Zalecamy przygotowanie przed wyjazdem oraz zabranie do plecaka gorącej kawy lub herbaty, tak aby unikać zbędnego kontaktu z innymi osobami na stacjach paliw. Poza tym jedzenie: kilka kanapek powinno wystarczyć. Co prawda i tak czeka nas tankowanie sprzętu, ale ograniczanie kontaktu do niezbędnego minimum wydaje się rozsądnym posunięciem

Pamiętajcie jednak, że nadal trwa kwarantanna związana z koronawirusem, dlatego wiele miejsc będzie po prostu zamkniętych – weźcie to pod uwagę przed wyjazdem i pamiętajcie o odpowiednich zabezpieczeniach i przestrzeganiu zaleceń rządu oraz lekarzy.

 

KOMENTARZE