fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zgodnie z zapowiedziami, rozpoczęcie nowego roku oznacza też wypuszczenie na rynek kolejnych produktów od Pirelli. Do sprzedaży trafiła właśnie czwarta generacja opon Pirelli DIABLO Supercorsa, zarówno w ulicznej wersji SP Racing, jak i w odmianie SC.

W porównaniu do swojego poprzednika o symbolu V3, opona Diablo Supercorsa V4 (czwartej generacji) jest produktem całkowicie odnowionym pod względem wzoru bieżnika, mieszanek, struktur i profili. Zarówno w wersji wyścigowej SC, jak i w wersji repliki wyścigowej SO, jest oponą homologowaną do użytku drogowego. Od zawsze była ona symbolem wyjątkowych osiągów i prawdziwie sportowego charakteru.

Od 2002 roku, kiedy powstała pierwsza opona z przydomkiem Diablo, linia ta zarezerwowana jest dla sportowego ogumienia Pirelli. Wersja Diablo Supercorsa to opona powstała dzięki doświadczeniu Pirelli w serii World Superbike. Włoski producent opon jest jedynym dostawcą ogumienia w WSBK już od 19 lat (od 2004 roku). Tymczasem w zaledwie rok po rozpoczęciu tej współpracy na rynek trafił model Diablo Supercorsa. Ten slick przeznaczony był jednak wyłącznie do użytku na torze – projektowano go z myślą o jak najlepszych osiągach. W 2007 roku Pirelli zaprezentowało oponę wyścigową Diablo Supercorsa SC, a 12 miesięcy później powstał model SP (Sport Production).

Pirelli Diablo Supercorsa SC V4

Pirelli Diablo Supercorsa SP V4

To właśnie z modelu Diablo Supercorsa narodziło się motto Pirelli: „Sprzedajemy to, czym się ścigamy, ścigamy się tym, co sprzedajemy”. I sprzedaje się to naprawdę dobrze, bo od 2007 roku do użytkowników trafiło ponad 3,5 miliona opon spod znaku Diablo Supercorsa. Pirelli nieustannie rozwija ten flagowy produkt, od generacji numer 2 wprowadzonej w 2012 roku i trzeciej, która zadebiutowała w 2018. W tym sezonie na rynek właśnie trafiła czwarta generacja Diablo Supercorsa.

Zobacz też:

Diablo Supercorsa SC V4 (skrót SC oznacza „Special Compound”), to najlepsza i najszybsza opona torowa z bieżnikiem, jaką kiedykolwiek wyprodukowało Pirelli. Dzięki dostępności w różnych mieszankach, model ten jest przeznaczony do użytku zarówno przez profesjonalistów, jak i miłośników track-dayów oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jednośladami. W porównaniu z wersją V3, opona SC V4 oferuje mieszanki najnowszej generacji, które zapewniają wyjątkową wydajność i przyczepność. Poprawiono nie tylko zachowanie na wyjściach z zakrętów, ale też utrzymanie linii i stabilności przy większych prędkościach.

Pirelli Diablo Supercorsa SP V4

Pirelli Diablo Supercorsa SC V4

Tymczasem Diablo Supercorsa SP V4 (SP to skrót od „Sport Production”) to najbardziej sportowa opona z rodziny Diablo dopuszczona do ruchu ulicznego. W porównaniu z wersją SC, model SP idealnie sprawdza się na drogach, zapewniając nie tylko odpowiednie właściwości jezdne, ale również żywotność. Ten model idealnie sprawdzi się u właścicieli supersportów oraz tych, którzy chętnie pojadą na track-day prosto z ulicy i nie będą musieli martwić się o zmianę opon. Podwójna mieszanka zarówno z przodu, jak i z tyłu zapewnia maksymalną przyczepność w pełnym złożeniu oraz na wyjściach z zakrętów, a jednocześnie cieszy się wydłużoną żywotnością.

Opona Diablo Supercorsa SC V4 dostępna jest w trzech mieszankach, zarówno na przód, jak i na tył. Wersja Supercorsa SP V4 stworzona jest z podwójnej mieszanki w wersjach na przód i na tył.

Dodatkowe informacje znajdziecie u najbliższych dealerów Pirelli oraz na stronie www.pirelli.com.

KOMENTARZE