fbpx
A password will be e-mailed to you.

Piotr Biesiekirski zakończył oba piątkowe treningi przed wyścigiem o Grand Prix Wielkiej Brytanii klasy Moto2 na 29. miejscu, w drugiej sesji poprawiając swój poranny czas o blisko dwie sekundy.

Dla 20-latka z ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic piątek był pierwszym dniem na blisko sześciokilometrowym, wymagającym torze Silverstone.

Advertisement

Jedyny Polak w stawce trzydziestu zawodników MŚ Moto2 od pierwszej sesji konsekwentnie podkręcał tempo, w obu treningach swoje najlepszy czasy uzyskując na ostatnim okrążeniu i w sumie pokonując w piątek 29 kółek.

W sobotę zawodników czeka trzeci trening wolny i sesja kwalifikacja. Niedzielny wyścig MŚ Moto2 o Grand Prix Wielkiej Brytanii rozpocznie się o 15:30 polskiego czasu i będzie liczył 18 okrążeń.

„To był długi i pracowity dzień na bardzo trudnym i wymagającym torze, ale razem z całym zespołem wykonaliśmy dobrą pracę – powiedział Piotr Biesiekirski. – Na tak długim okrążeniu jest wiele rzeczy do nauki, a im dłuższy tor, tym mniej okrążeń można przejechać podczas sesji, dlatego pierwszy dzień był bardzo intensywny. Zrobiliśmy dobre postępy pomiędzy pierwszą a drugą sesją, choć nadal mogę urwać jeszcze trochę czasu podczas hamowania. To jednak normalne na nowym torze, dlatego skupiam się na tym, aby w sobotę w pełni wykorzystać trzeci trening i jak najlepiej przygotować się do popołudniowych kwalifikacji”.Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com.

KOMENTARZE

Advertisement