fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zaledwie 19-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w Grand Prix Katalonii, siódmej rundzie sezonu 2021 motocyklowych mistrzostw świata Moto2.

Jedyny Polak w stawce już rok temu wystartował w siedmiu wyścigach Grand Prix, będąc wówczas najmłodszym zawodnikiem w klasie Moto2. Po swój najlepszy rezultat, dwudzieste miejsce, sięgnął właśnie podczas Grand Prix Katalonii na Circuit de Barcelona-Catalunya.

W tym roku zawodnik ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic wraca na jeden ze swoich ulubionych torów, gdzie w najbliższy weekend wystartuje w mistrzostwach świata z tzw. „dziką kartą”. Tydzień później weźmie tam z kolei udział w dwóch wyścigach trzeciej rundy mistrzostw Europy Moto2.

Grand Prix Katalonii rozpocznie się od dwóch piątkowych treningów wolnych. W sobotę zawodników czekają trzeci trening wolny i kwalifikacje, a w niedzielę poranna rozgrzewka i wyścig, który rozpocznie się o 14:30, tuż po wyścigu kategorii MotoGP. Bezpośrednia relacja z Grand Prix Katalonii na antenie Polsatu Sport News, platformie Ipla oraz portalu polsatsport.pl.Piotr Biesiekirski podczas testów w Barcelonie„Nie mogę się doczekać powrotu do stawki mistrzostw świata i startu w Grand Prix Katalonii” – mówi Piotr Biesiekirski. Tor w Barcelonie jest jednym z moich ulubionych. Zaliczyliśmy tam niedawno udane, dwudniowe testy, podczas których poświęciliśmy sporo czasu na pracę nad tempem wyścigowym, szczególnie na zużytych oponach i mieliśmy dobry rytm”.

„O ile za tydzień chcę walczyć w Barcelonie o podia w mistrzostwach Europy, w ten weekend skupiam się na zrobieniu jak największych postępów względem moich ubiegłorocznych startów w mistrzostwach świata. W kwalifikacjach chciałbym zredukować różnicę do czołówki do wyraźnie poniżej dwóch sekund na okrążeniu, a w wyścigu powalczyć w grupie i dojechać do mety jak najbliżej liderów. Cieszę się także, że na trybuny po raz pierwszy od wielu miesięcy wrócą kibice”.  

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com.

KOMENTARZE

Advertisement