fbpx
A password will be e-mailed to you.

Piotr Biesiekirski wywalczył siódme miejsce w drugim wyścigu trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2, na torze w Barcelonie finiszując zaledwie cztery sekundy od podium.

Jedyny Polak w 32-osobowej stawce podczas treningów wolnych regularnie utrzymywał się w pierwszej piątce, a kwalifikacje zakończył na szóstej pozycji. Niestety, pierwszy wyścig zakończył się dla 20-latka już na pierwszym okrążeniu po uderzeniu przez jednego z rywali.

Kilka godzin później zawodnik ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic do samej mety jechał w grupie walczącej o piątą pozycję, finiszując na siódmym miejscu, zaledwie cztery sekundy od podium.

Po pięciu z jedenastu wyścigów Biesiekirski zajmuje trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Moto2. Kolejny wyścig odbędzie się już za dwa tygodnie na torze MotoGP w hiszpańskim Jerez de la Frontera.

„To był słodko-gorzki weekend – mówi Piotr Biesiekirski. – Podczas treningów czułem się na motocyklu bardzo dobrze, choć w kwalifikacjach na najszybszym kółku przyblokował mnie wolniejszy zawodnik. Niestety pierwszy wyścig zakończył się dla mnie już na pierwszym okrążeniu po uderzeniu przez rywala. Na początku drugiego wyścigu straciłem kontakt z pierwszą grupą broniąc pozycji na pierwszych kilku kółkach, ale mimo małych problemów z temperaturą silnika miałem dobre tempo i dojechałem do mety zaledwie cztery sekundy za podium. Szkoda, że zabrakło nieco lepszego początku, ale wiemy nad czym skupić się podczas kolejnej rundy. Do obu wyścigów wystartowałem bardzo dobrze, ale trudno było mi zyskać pozycje do pierwszego zakrętu. To pokazuje, że kwalifikacje są w tym roku, w tak szybkiej i ściśniętej stawce, bardzo ważne”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com.

KOMENTARZE