fbpx
A password will be e-mailed to you.

Prawdziwa ikona wielkomiejskiej mobilności i niekwestionowany lider rynku, trójkołowy skuter Piaggio MP3 został całkowicie odnowiony i podnosi poprzeczkę technologiczną.

Był rok 2006, gdy Piaggio wprowadziło na rynek pojazd, który na zawsze zmienił oblicze miejskiej i metropolitalnej mobilności: Piaggio MP3 stał się pierwszym i niepowtarzalnym trójkołowym skuterem na świecie, z ekskluzywnym opatentowanym systemem zawieszenia dwóch kół przednich, który łączy bezpieczeństwo samochodu z prostotą i praktycznością skutera oraz z radością typową dla dynamicznej jazdy motocyklem po krętej drodze.

Piaggio MP3 stworzyło nowy segment rynku, w którym pozostaje niekwestionowanym liderem za sprawą ciągłego rozwoju technologicznego. Szesnastoletnia historia sukcesu mierzona jest liczbą ponad 230 000 sprzedanych do tej pory pojazdów. Wynik  ten jest jeszcze bardziej imponujący, gdy weźmiemy pod uwagę popularność modeli MP3 na rynku globalnym wśród różnego rodzaju odbiorców: od kierowców samochodów poszukujących bardziej praktycznej i coraz bezpieczniejszej alternatywy (Piaggio MP3 można prowadzić tylko z samochodowym prawem jazdy), aż po zaawansowanych motocyklistów, którzy są w stanie wykorzystać zalety i cechy techniczne tego unikalnego pojazdu.

Piaggio MP3 zostało całkowicie odnowione. Design jest teraz bardziej sportowy niż kiedykolwiek i czerpie jeszcze więcej inspiracji z branży motoryzacyjnej. Innowacyjne i zaawansowane technologicznie funkcje przenoszą komfort na bezprecedensowe nowe wyżyny.

Piaggio MP3 jest pierwszym na świecie skuterem ARAS Advanced Rider Assistance Systems, z innowacyjnym pakietem funkcji wspomagających kierowcę, opartym na technologii Imaging Radar 4D. Opracowana ona została przez Piaggio Fast Forward, spółkę zależną Grupy Piaggio działającą w Bostonie,  USA. Do tego wszystkiego dochodzi bogaty w funkcje, kolorowy 7-calowy ekran TFT (który jest największy w segmencie!), bezkluczykowy start,  system łączności wraz z nawigacją, a w wersji 530 hpe Exclusive także tempomat oraz funkcja cofania z kamerą cofania.

Wyprodukowane we Włoszech w fabryce Piaggio Pontedera, modele z nowej gamy Piaggio MP3 wyposażone są w nowoczesne zespoły napędowe z rodziny hpe – High Performance Engine: Piaggio MP3 400 hpe i Piaggio MP3 400 hpe Sport dzielą wariant 400 ccm z ponad 35 KM mocy; podczas gdy topowy Piaggio MP3 530 hpe Exclusive posiada zupełnie nową jednostkę 530 hpe,  o rekordowej mocy wyjściowej dla tej klasy: ponad 44 KM.

I nie zapominajmy, że Piaggio MP3 300 hpe również pozostaje częścią gamy. Wyposażony jest w tę samą technologię trzech kół, ale charakteryzuje się bardziej kompaktowymi wymiarami i wydajnością, które dopasowane zostały specjalnie do miejskiej mobilności.

Wersje i kolory

Nowy Piaggio MP3 jest dostępny w trzech różnych wersjach: obok Piaggio MP3 400 hpe z eleganckim i popularnym stylem, pojawia się Piaggio MP3 400 hpe Sport charakteryzujący się bardziej charakterystycznymi i sportowymi detalami. Z kolei topowy model, Piaggio MP3 530 hpe, jest dostępny wyłącznie w unikalnym pakiecie Exclusive .

Piaggio MP3 400 HPE

Dwa eleganckie metaliczne kolory z błyszczącym wykończeniem wyróżniają najbardziej klasyczny pakiet wyposażenia z gamy. Piaggio MP3 400 hpe jest dostępny w lakierach Nero Cosmo oraz Grigio Cloud, w połączeniu z czarnym siedziskiem z czarno-szarymi przeszyciami i grafitowo-szarymi obręczami kół. Pakiet uzupełniają zewnętrzne matowe szare wykończenia, a także wewnętrzne detale (ramka zegarów, deska rozdzielcza) w stylu warm chrome – ciepłym matowym satynowym odcieniu chromu.

Piaggio MP3 400 HPE Sport

Piaggio MP3 400 hpe Sport jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: Nero Meteora, Bianco Luna, Grigio Titanio i Arancio Sunset Matt. Wszystkie kolory połączone są z czarnymi obręczami kół i czarnym siedzeniem z kontrastującymi czerwonymi przeszyciami. Inne czerwone detale, takie jak przednie i tylne sprężyny amortyzatorów oraz element na obręczach kół podkreślają sportowy wygląd. Błyszcząca czerń zewnętrznych wykończeń, w tym grill na przedniej owiewce, tworzy kolejny silny kontrast, podczas gdy wewnętrzne wykończenia (ramka zegarów, deska rozdzielcza, paski na tunelu środkowym) są w matowej szarości. Przednie tarcze hamulcowe w kształcie wave oraz podłoga z aluminiowymi nakładkami znajdują się w wyposażeniu standardowym.

Piaggio MP3 530 hpe Exclusive

Piaggio MP3 530 hpe posiada popularny pakiet wyposażenia, z czterema półmatowymi schematami kolorystycznymi – Blu Oxygen Matt, Grigio Titanio, Nero Meteora i Grigio Cloud Matt – w połączeniu z dopracowanymi detalami w kolorze brązu na felgach, na pokrywie skrzyni biegów i na przeszyciach siedzeń. Pakiet uzupełniają grafitowo-szare obręcze kół, zewnętrzne matowe szare wykończenia i wewnętrzne wykończenia (ramka zegarów, deska rozdzielcza, paski na tunelu środkowym) w stylu warm chrome – ciepłym matowym satynowym odcieniu chromu. Przednie tarcze hamulcowe w kształcie wave oraz podłoga z aluminiowymi nakładkami znajdują się w wyposażeniu standardowym.

Nowe modele MP3 pojawią się w salonach Piaggio w drugiej połowie lipca. Więcej szczegółów dostępnych będzie wkrótce również na stronie www.piaggiopolska.pl

KOMENTARZE