fbpx

Niezwykły, krótkometrażowy film dokumentalny „Nuvola Rossa: Bagnaia and Ducati’s Perfect Comb1nation” – opowiadający o drodze Pecco Bagnaii i Ducati do mistrzostwa świata MotoGP 2022, jest już dostępny, za darmo, na YouTube!

Dokument „Nuvola Rossa: Bagnaia and Ducati’s Perfect Comb1nation” wyprodukowany został przez True Color Films. Trwający 25 minut film krótkometrażowy opowiada o końcówce sezonu 2022 MotoGP, podczas którego Pecco Bagnaia i Ducati walczyli o tytuł mistrzowski. W drodze po mistrzostwo, Włoch na włoskim motocyklu w zaledwie osiem rund Grand Prix odrobił aż 91-punktową stratę do ówczesnego lidera mistrzostw Fabio Quartararo! Kulminacją tej pogoni było zdobycie tytułu mistrzowskiego przez Francesco podczas ostatniej rundy sezonu 2022 – Grand Prix Walencji.

Materiał prezentowany w dokumencie nagrywano podczas trzech ostatnich rund minionego cyklu zmagań, a więc w Australii, Malezji oraz Walencji. W filmie możemy zobaczyć najważniejsze momenty tamtych weekendów wyścigowych, które ostatecznie doprowadziły Bagnaię do mistrzostwa. Stał się tym samym pierwszym włoskim kierowcą na włoskim motocyklu Ducati Desmosedici GP22, który zgarnął mistrzostwo klasy królewskiej.

W nagraniach zza kulis, pochodzących prosto z garażu Ducati, możemy zobaczyć, jak Ducati świętowało objęcie prowadzenia w mistrzostwach po GP Australii, czy jak przygotowywało się do tzw. pierwszej piłki meczowej podczas GP Malezji. Zwieńczeniem są ujęcia z GP Walencji, gdzie Pecco, jego rodzina i cały zespół Ducati świętowali historyczny wynik.

Na razie nie wiadomo, czy w sezonie 2023 Pecco Bagnaia zmieni numer #63 na #1

Zobacz też:

„Od zakończenia sezonu 2022 minął już ponad miesiąc, a ja dopiero w ostatnich tygodniach w końcu zdałem sobie sprawę z tego, co stało się podczas finału w Walencji. Udało nam się! Jesteśmy mistrzami świata MotoGP! Oglądanie tych obrazów pozwoliło mi raz jeszcze przeżyć emocje, które towarzyszyły mi podczas trzech ostatnich rund sezonu. To był intensywny czas, a wszystko potoczyło się niezwykle szybko” – przyznawał Bagnaia.

Pecco w minionym sezonie wygrał siedem wyścigów, stał na podium w kolejnych trzech, a także pięć razy startował z pole position. Poza tytułem mistrzowskim, Włoch zgarnął też nowe BMW za triumf w klasyfikacji dla najlepiej kwalifikującego się zawodnika. „Fajnie było znów zobaczyć, jak na ten tytuł reagowała moja rodzina, zespół i wszyscy kibice. Mam nadzieję, że dzięki temu dokumentowi wszyscy Ducatisti będą w stanie przeżyć te same emocje, które towarzyszyły nam podczas końcówki sezonu”.

PS. Tymczasem w styczniowym numerze „Świata Motocykli” będziecie mogli przeczytać sylwetkę nowego mistrza świata MotoGP – Pecco Bagnaii!

zdjęcia: Ducati

KOMENTARZE