fbpx
A password will be e-mailed to you.

Skróci się czas oczekiwania w Warszawie na egzamin na prawo jazdy kategorii A! Wszystko dzięki otwarciu na Bemowie nowego placu egzaminacyjnego dla jednośladów.

Dotychczas, egzaminy na kategorie tzw. motocyklowe przeprowadzano wyłącznie w WORD przy ul. Odlewniczej. Nowy, niezwykle funkcjonalny, plac egzaminacyjny dla jednośladów powstał natomiast dzięki współpracy WORD Warszawa i Automobilklubu Polskiego. Zlokalizowany jest przy WORD Bemowo na ul. Powstańców Śląskich 127A. Tym samym, Warszawa doczekała się drugiego miejsca egzaminacyjnego – tym razem na Lewobrzeżu.

W ciągu dnia na nowym placu będą przeprowadzane egzaminy na prawo jazdy w kategoriach motocyklowych: A, A2 i A1 oraz motorowerowej AM. Po południu, z placu będą mogli korzystać instruktorzy oraz kandydaci na kierowców.

„Takie miejsce jest bardzo potrzebne” – podkreśla sekretarz województwa, dyrektor urzędu marszałkowskiego w Warszawie Waldemar Kuliński. – „WORD Bemowo rozpoczęło już zapisy na egzaminy na kategorie motocyklowe. Terminy zajęte są na najbliższe dwa tygodnie. To potwierdza zasadność utworzenia kolejnego miejsca egzaminacyjnego. Takie inicjatywy zawsze przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach oraz zwiększenia świadomości kierujących”.

Podczas otwarcia, na placu na Bemowie przeprowadzono pokazowy egzamin na prawo jazdy kat. A. W rolę kursanta wcielił się jeden z instruktorów pierwszego stopnia. Wszystkie zadania wykonał poprawnie.


źródło: brd24.pl, WORD Warszawa

fot. Mazowiecki Urząd Marszałkowski

 
KOMENTARZE