fbpx
A password will be e-mailed to you.

Harley-Davidson zaprezentował kolejny model z serii Kultowe Ikony, będący hołdem dla sceny custom zachodniego wybrzeża USA. Low Rider El Diablo charakteryzuje się nie tylko piekielnie efektownym malowaniem, ale też mocnym silnikiem pojemności 117 cali sześciennych, nowoczesnym systemem audio i praktyczną parą bocznych kufrów. 

Producent z Milwaukee nie zwalnia tempa i stale rozszerza kolekcję nietuzinkowych motocykli, inspirowanych najbardziej znanymi i poszukiwanymi modelami. Każda z maszyn z linii Kultowe Ikony jest hołdem dla charakterystycznych projektów, kolorów i części H-D, zbudowanym w oparciu o współczesne technologie i dopełnionym najnowszą techniką. Są to motocykle oferowane w limitowanej ilości, indywidualnie numerowane i produkowane tylko w jednej serii. Co roku będzie pojawiać się nowy model z tej wyjątkowej kolekcji. Nowy Low Rider El Diablo, zbudowany na bazie Low Ridera ST, to stylowa maszyna, która zapewnia osiągi sportowego turystyka. Doskonała kombinacja funkcji turystycznych – za sprawą sztywnych kufrów i montowanej do ramy owiewki – ze swobodą prowadzenia podwozia H-D Softail i mocą układu napędowego Milwaukee-Eight 117 o pojemności 1923 ccm. 

Głównym wyróżnikiem modelu El Diablo jest wspaniałe customowe malowanie, stworzone przez warsztat Gunslinger Custom Paint. W misternym schemacie na początku nakładana jest połyskliwa czerwień El Diablo Bright Red, następnie jasnoczerwona warstwa Bright Red Sunglo, a później paski i warstwy ciemnych odcieni czerwieni El Diablo Dark Red oraz Dark Red Pearl, zanikające wokół paneli w celu podkreślenia głębi. Po zdjęciu maskowania w oczy rzucają się wyeksponowane powierzchnie w kolorze El Diablo Bright Red na kufrach, bokach zbiornika, błotnikach i owiewce. Następnie nakłada się ręcznie pinstriping w kolorze Pale Gold. Lakier El Diablo Bright Red Sunglo jest mieszany z przyciemnionym lakierem bezbarwnym, aby stworzyć efekt „candy”.Czarne wykończenia całego zespołu napędowego, przodu i wydechu podkreślają schemat malowania El Diablo. Obręcze z odlewu aluminium Radiate są wykończone w kontrastującym matowym ciemnym brązie. Motocykl imponuje również warstwą dźwiękową, i to nie tylko w kontekście pięknie brzmiącego wydechu. Na pokładzie znajdziemy najnowocześniejszy system audio z technologią cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP), opracowany wspólnie przez Harleya-Davidsona i Rockford Fosgate. System łączy się z urządzeniem mobilnym przez Bluetooth i odtwarza zapisane lub przesyłane strumieniowo pliki dźwiękowe przez parę wbudowanych dwudrożnych głośników.

Globalna produkcja tego modelu będzie ograniczona tylko do jednej serii w ilości 1500 sztuk, które trafią do autoryzowanych dealerów Harley-Davidson jesienią 2022 roku. Sugerowana cena detaliczna Low Ridera El Diablo to 31 060 euro.

Advertisement

 

KOMENTARZE
Advertisement