fbpx

Rozwijająca się sieć dealerska, zmiany strukturalne oraz bardzo dobra sprzedaż motocykli w pierwszych miesiącach 2022 roku – MV Agusta rośnie w siłę na polskim rynku!

MV Agusta to kultowa marka motocykli, powstała w 1945 roku we włoskiej miejscowości Varese. Firma początkowo związana była z przemysłem lotniczym, ale wkrótce przestawiła się na produkcję jednośladów i teraz może poszczycić się jednymi z najpiękniejszych maszyn na świecie. Jednocześnie są to motocykle niezwykle zorientowane na osiągi – nie tylko na torach wyścigowych, ale także na drogach publicznych. 

To właśnie na polu wyścigowym MV Agusta była od zawsze bardzo aktywną marką, święcąc na przestrzeni lat wiele sukcesów – w tym z legendarnym Giacomo Agostnim. I chociaż włoski producent nie należy do gigantów, to uznawany jest za tego z najwyższej półki. Kojarzy się bowiem nie tylko z sukcesami sportowym, ale też wyjątkowym designem i dbałością o najmniejsze szczegóły.Nic dziwnego, że popularność włoskiej marki nieustannie rośnie, co doprowadziło w tym roku do sporych zmian w strukturze firmy. Modyfikacji uległ bowiem system dystrybucji – od teraz świat podzielony jest na osobne regiony, którymi zarządzają Country Managerowie (jednym z nich jest Polak – pierwszy w 75-letniej historii marki!). Ponadto dealerzy mają bezpośredni kontakt z fabryką, co pozwala na jeszcze efektywniejsze spełnianie wymagań klientów.

Wzmożone zainteresowanie motocyklami MV Agusty widać także bezpośrednio na polskim rynku. Przede wszystkim, w naszym kraju powstały trzy nowe salony sprzedaży tych kultowych jednośladów: MV Agusta Poznań, MV Agusta Warszawa i MV Agusta Kraków.  Spełniają one najnowsze standardy wizualne marki, przy okazji podkreślając wyjątkowość i ekskluzywność włoskiego producenta. Tym bardziej, że piękne motocykle można w nich nie tylko podziwiać, ale również wypróbować, bowiem każdy salon dysponuje gamą motocykli demonstracyjnych.

Nowa sieć dystrybucji, wsparta przez działania marketingowe sprawiły, że już na początku 2022 roku MV Agusta może poszczycić się rekordową sprzedażą. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku sprzedaż motocykli MV Agusta w Polsce już teraz przekroczyła dotychczasowy średnioroczny wolumen. I to przy dwukrotnie mniejszej sieci dealerskiej!

Szczegóły odnośnie salonów sprzedaży MV Agusta, a także nadchodzących, nowych modeli, możecie znaleźć na stronie www.mvagusta.com

 

KOMENTARZE