fbpx
A password will be e-mailed to you.

Na kanałach firmy Ducati pojawił się właśnie siódmy, finałowy odcinek serii tegorocznych premier. Odcinek bardzo radosny, bo poświęcony maszynom mającym dawać czystą i niezmąconą przyjemność z jazdy. Nowe Scramblery są lżejsze i bardziej nowoczesne, ale zachowały przy tym swój dobrze znany i lubiany charakter.  

Aby na nowo napisać historię, czasami trzeba nacisnąć przycisk szybkiego przewijania. To właśnie zrobiło Ducati tworząc nową generację motocykli Scrambler, które stały się bardziej współczesne, ekspresyjne i mają jeszcze żywszą osobowość.

Nowa generacja rodziny Ducati Scrambler została całkowicie przeprojektowana, ale z zachowaniem ducha, który sprawił, że odniosła światowy sukces. To wciąż motocykle przyjemne, łatwe w prowadzeniu o wspaniałym charakterze i nowoczesnym stylu. Idealny wybór dla entuzjastów stylu, designu i technologii oraz osób poszukujących motocykla dynamicznego i dającego frajdę, ale także łatwego i bezpiecznego w codziennym użytkowaniu. Prawdziwe narzędzie do wyrażania swojego charakteru poprzez wiele możliwości personalizacji.

Druga generacja ponownie stawia na ​​prostotę i autentyczność, które zawsze stanowiły istotną wartość dla wszystkich entuzjastów Ducati Scrambler. Chłodzony powietrzem, dwucylindrowy, 73-konny silnik Desmodue, stalowa rama kratowa, szeroka kierownica, nisko położony środek ciężkości i zaawansowana elektronika gwarantują czystą radość z jazdy.

Ducati Scrambler jest jeszcze przyjemniejszy i bezpieczniejszy dzięki wprowadzeniu elektronicznego zarządzania przepustnicą Ride by Wire. Z jednej strony rozwiązanie to sprawia, że ​​reakcja silnika jest natychmiastowa i łatwa do kontrolowania, a z drugiej pozwala na zastosowanie kontroli trakcji i dwóch trybów jazdy: Road i Wet. Ten ostatni, zaprojektowany specjalnie do jazdy na mokrych nawierzchniach, zapewnia płynniejszą reakcję przepustnicy i kalibrację kontroli trakcji bardziej zorientowaną na stabilność i bezpieczeństwo. Standardowe wyposażenie uzupełnia ABS Cornering.

Dzięki wprowadzeniu systemu Ride by Wire, nowa generacja silnika Desmodue będzie miała możliwość zamontowania quickshiftera w górę i w dół, dostępnego jako akcesorium, lub oferowanego jako standardowe wyposażenie w modelu Full Throttle. 

Nowe oprzyrządowanie z kolorowym wyświetlaczem TFT 4,3” i dedykowanym interfejsem HMI czytelnie wyświetla informacje i sprawia, że ​​nowy Ducati Scrambler jest jeszcze bardziej nowoczesny. Z kolei Ducati Multimedia System, również dostępny jako akcesorium, daje możliwość wybierania muzyki i wykonywania połączeń po podłączeniu smartfona.

Efektem tego przepisu są nowe modele Ducati Scrambler: Icon, Full Throttle i Nightshift. Trzy motocykle o innym stylu, które łączy luźna pozycja jazdy i niska masa, aby zapewnić przyjemność i odpowiednią ilość wrażeń podczas poruszania się po mieście, jak i podróżowania poza miastem.

Ducati Scrambler Icon

Model Icon reprezentuje i wyraża osobowość Scramblera w najczystszej postaci. Nowa generacja, dzięki nowej konstrukcji zbiornika z wymiennymi nakładkami, jest łatwiejsza w personalizacji. Oprócz trzech standardowych kolorów (’62 Yellow, Thrilling Black i Ducati Red), dostępnych jest sześć kolorów oferowanych jako opcjonalne zestawy akcesoriów, które obejmują nakładki zbiornika, błotniki przednie i tylne, a także osłony reflektorów.

Ducati Scrambler Icon ma zmienioną kierownicę, która umieszczona jest niżej i bliżej prowadzącego, co pozwala na większą kontrolę. Siedzisko zostało przeprojektowane i ma teraz zwężający się i bardziej opływowy kształt.

Scrambler Full Throttle

Full Throttle to najbardziej sportowa propozycja z gamy Ducati Scrambler 2023, inspirowana zawodami Flat Track. Boczne tablice z numerem 62 nawiązują do roku 1962, w którym debiutował pierwszy Ducati Scrambler.

Sportowy charakter modelu Full Throttle podkreśla dedykowane siedzisko, malowanie Red GP19 i Dark Stealth, krótszy błotnik przedni, ogon bez błotnika tylnego i czerwone znaczniki na aluminiowych felgach. Wyposażenie dopełnia homologowany tłumik Termignoni oraz standardowy quickshifter góra/dół.

Ducati Scrambler Nightshift

Nightshift to najbardziej elegancki model w gamie Ducati Scrambler 2023. Charakteryzuje się klasycznymi i dopracowanymi detalami. Podobnie jak Full Throttle, Ducati Scrambler Nightshift posiada boczne tablice, sportowy przedni błotnik, a także kierunkowskazy LED.

Malowanie Nebula Blue i szprychowe, czarne felgi sprawiają, że Nightshift jest wyrafinowany pod względem stylistyki. Podobnie jak w modelu poprzedniej generacji o tej samej nazwie, wyróżnia się prostą kierownicą i lusterkami w stylu café racer.

Produkcja nowych Scramblerów ruszy w marcu 2023, chwilę później pojawią się w autoryzowanych salonach marki Ducati. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.ducatipolska.pl

 

KOMENTARZE